Peti krog Prve lige Telekom Slovenije z današnjim obračunom, ki se bo na Ptuju pričel ob 17:30, odpirata ekipi Zavrča in Luke Koper. Jutri bodo na sporedu še trije obračuni, štajerski derbi v Celju, Olimpija doma gosti velenjski Rudar, Domžale pa bodo skušale niz zmag podaljšati še proti Krki. Krog bosta v nedeljo zaključili zadnjeuvrščeni ekipi lige, Gorica in Radomlje, ki v novi sezoni še nista osvojili niti točke.

Koprčani bodo skušali slabo predstavo iz obračuna s Celjani popraviti že na današnjem gostovanju na Ptuju. Zavrčani zagotovo ne bodo lahek zalogaj, še posebej, če bodo ponovili predstavo s prvega polčasa gostovanja na novomeškem Portovalu, ko so ob odmoru vodili s kar 0:3. O kanarčkih v zadnjih dneh kroži kar nekaj govoric, ki govorijo o nekaterih odhodih, za Miroslava Čovilo naj bi se po vesteh iz poljskih medijev zanimala Cracovia, na pragu odhoda naj bi bil tudi Goran Galešić. Tako Željko Orehovec, kot tudi Rodolfo Vanoli, danes ne bosta smela računati na izključenega igralca v minulem krogu, pri Zavrču ne bo zaigral Andrej Dugolin, pri Kopru pa Ante Mitrović.

Sobotni program s štajerskim derbijem odpirajo Celjani in Mariborčani, ki so v sredo v svoj žep, potem ko so z izidom 1:4 odpravili Gorico, pospravili superpokalno lovoriko. Varovanci celjskega stratega Simona Rožmana so po dveh zmagah, nazadnje so na Bonifiki z zelo dobro igro premagali Koper, v naletu, zato bo moral biti Ante Šimundža previden pri sestavi začetne enajsterice, saj so grofje lačni novega odmevnega skalpa. Celjani so vijoličaste na domačem igrišču že znali presenetiti, nazadnje lani jeseni, ko je v zadnjih sekundah obračun odločil rezervist Andraž Žurej.

Lahko z dvema zmagama okrepljeni Celjani presenetijo še Mariborčane? (Foto: Damir Mrkonjić)

Domžalčani tudi po štirih krogih še niso oddali točk, še več, domžalski čuvaj mreže Nejc Vidmar po zaslugi izjemno trdne obrambe v novi sezoni še ni prejel zadetka, skupno pa je z zadnjo tekmo lanske sezone nepremagan že 450 minut. Če bi Ljubljančan v vratih Domžal tudi jutri svojo mrežo obdržal nedotaknjeno, bi izboljšal klubski rekord, ki si ga s 537 minutami trenutno še lasti Darko Brljak. Novomeščani bodo morali v upanju na kakšno točko odpraviti napake s prvega polčasa obračuna z Zavrčem, ko so se znašli v praktično neulovljivem zaostanku. Čeprav tudi Domžalčani s težavo dosegajo zadetke, pa zato na nasprotni strani igrišča toliko bolje stojijo v fazi obrambe.

V Stožicah se bosta v sobotnem večeru pomerili zasedbi Olimpije in Rudarja. Ljubljančani so za razliko od Velenjčanov sezono odprli odlično, z dvema prepričljivima zmagama nad Krko in Radomljami, ki naj bi bila po nekaterih ocenah sicer glavna kandidata za borbo za obstanek. Realnejšo sliko o podobi zmajev bi lahko dal prav obračun s knapi, ki se po obupnem začetku sezone počasi pobirajo. Velenjski strateg Jernej Javornik v napadu zagotovo pogreša Mateja Eterovića in Mateja Podlogarja, ki sta bila v minuli sezoni glavna eksekutorja velenjskih priložnosti. V ljubljanskem taboru težav z napadom nimajo, saj so v dveh tekmah zabili že sedem zadetkov, Darko Karapetrović pa bi lahko že jutri v ogenj poslal dva novinca, Hrvoja Spahijo in predvsem Miho Zajca.

Peti krog državnega prvenstva bosta zaključili ekipi, ki v novi sezoni še nista osvojili niti točke. Radomljani so morali v zahtevnem začetku krstne prvoligaške sezone priznati premoč Kopru, Mariboru, Rudarju in Olimpiji, a tudi v Novi Gorici ne bo lahko, saj ima Luigi Apolloni vseeno vsaj na papirju kvalitetnejšo zasedbo. A pri Goričanih, ki so v sedmih tekmah letošnje sezone zgolj enkrat remizirali, se šest porazov zagotovo pozna pri samozavesti. Dejan Djuranović, strateg Radomelj, bo moral odpraviti nekatere pomanjkljivosti v obrambi, najnevarnejše goriško orožje za radomeljska vrata bo predstavljal Stephen Makinwa, ki je v zadnjih dneh dvakrat dokazal, da ni zaman igral v italijanski prvoligaški druščini.