Nogometaši Olimpije so pred skoraj polnimi Stožicami, kjer se je zbralo skoraj 16 tisoč gledalcev, morali priznati poraz, a so proti Londončanom drago prodali svojo kožo. S pogumno in hrabro predstavo so se dobro upirali četi trenerja Joseja Mourinha, ki je priložnost ponudil vsem najboljšim možem, ki so trenutno na razpolago. Zeleno-beli so dobro predstavo kronali pet minut pred odhodom na odmor, ko je z mojstrskim zadetkom londonsko mrežo načel Nik Kapun. Zeleno-beli so v prvi polovici drugega polčasa popustili, kar so Londončani hitro izkoristili in v 56. minuti najprej izenačili preko Coste, osem minut zatem pa preko Zoumaja tudi povedli. Ljubljančani so se znova prebudili v zadnji četrtini, ko so nekajkrat nevarno ogrozili vrata Petra Cecha, ki pa se ni pustil premagati. Za zmaje lepa podlaga in spodbuda za naprej, a sedaj se pravo delo šele začne…

Prijateljska tekma. Sodnik: Rade Obrenović.
Ljubljana: Stožice, 15.972 gledalcev.
OLIMPIJA 1:2 CHELSEA
Kapun (40′); Costa (56′), Zouma (64′)

Olimpija: Šeliga, Jović, Bajrić, Mitrović, Delamea, Matić, Kapun, Omladič, Rodić, Šporar in Valenčič. Igrali so še: Vukčević, Zarifović, Golubar, Burgić, Ivačič, Corn, Gajić, Jurčević. Trener: Darko Karapetrović.
Chelsea: Delač, Zouma, Fabregas, Luis, Salah, Costa, Matić, Cahill (K), Azpilicueta, Brown in Boga. Igrali so še: Ivanović, Terry, Ake, Van Ginkel, Torres, Cech, Romeu, Chalobah, Baker, Bamford. Trener: Jose Mourinho.

Ljubljančani so pogumno krenili v obračun in v 7. minuti preko Kapunu prišli do prvega poizkusa, a je Brown po strelu z 20 metrov podstavil nogo in zmaji so izsili zgolj kot. Tri minute kasneje se je v kazenskem prostoru gostov s Cahillom boril Šporar, osvojil žogo, a je bil vratar Delač za korak hitrejši. Pred vrati Olimpije je bilo vroče v 20. minuti, ko je Brown na robu kazenskega prostora zaposlil Costo, ta je s preigravanjem iz igre vrgel Delameo Mlinarja, a je nato odlično posredoval Jović in brazilskemu Špancu preprečil strel. Londončani so poskušali tudi dve minuti kasneje, ko je Salah streljal z desne polovice kazenskega prostora, vendar iztržil le kot, po katerem je z glavo streljal Costa, a Šeliga ni imel težav z obrambo. Sodnik Obrenović je v 26. minuti zaradi prepovedanega položaja razveljavil zadetek Zoumaja, Ljubljančani pa so zapretili že v naslednjem napadu, Valenčič je poslal predložek z leve strani igrišča, ob bližnji vratnici pa je sprožil Šporar, a se Delač ni pustil premagati. Chelsea je odgovoril v 30. minuti, ko je po kotu neodločnost Delamee Mlinarja izkoristil Cahill, ki pa je s 13 metrov meril mimo leve vratnice. Nato pa 40. minuta in vodstvo Ljubljančanov, pred kazenskim prostorom gostov je Matić zaposlil Kapun, ki je stekel v kazenski prostor in nekoliko z desne z 12 metrov mojstrsko sprožil v levi zgornji kot gostujočih vrat. Za zaključek prvega polčasa, je z leve sprožil še Valenčič, ki pa je stresel zgolj zunanji del mreže. Zeleno-beli so ob polčasu zasluženo vodili z 1:0.

Gostujoči strateg Mourinho je pred začetkom drugega polčasa posegel po šestih menjavah, ki so sadove obrodile v 56. minuti, ko je Costa ušel Mitroviću in Delamei Mlinarju ter  z desne strani kazenskega prostora zadel v zgornji levi kot vrat nemočnega Šelige. Olimpija v drugem polčasu ni kazala igre iz prvega dela srečanja, kar je Chelsea izkoristil v 64. minuti, ko je zadel še drugič. Torres je po podaji Matića močno sprožil z leve polovice kazenskega prostora, Šeliga je odbil, a le do Zoumaja, ki je z bližine zadel za 1:2. Vsega dve minuti kasneje so Londončani zadeli še tretjič, a je sodnik Obrenović zadetek Ivanovića razveljavil zaradi prekrška, Šeliga je pred prekrškom po strelu Zoumaja žogo s skrajnimi močmi odbil v prečnik. Protestiral je tudi Mourinho, ki se je z delivcem pravice po vzoru košarkaških trenerjev pogovoril kar sredi igrišča. Po številnih menjavah se je pritisk Angležev znova nekoliko umiril, v 78. minuti pa je za smeh v Stožicah v svojem slogu poskrbel Torres, ki je po podaji Browna pred praznim golom Olimpije zgrešil nemogoče, saj je z metra streljal preko vrat. Nato so se prebudili tudi Ljubljančani ter v treh minutah zapretili kar štirikrat. V 79. minuti je Vukčević z velike razdalje za las zgrešil desno vratnico, minuto zatem pa je z desne strani kazenskega prostora nevarno streljal še Omladič, a je Čech odbil v kot, po katerem je z bližine streljal še Burgič, a so gostje žogo preusmerili v kot, čeprav se je zdelo, da je Bamford pred golom igral z roko, a je sodniška piščalka ostala nema. Chelsea je novo izredno priložnost zapravil v 88. minuti, ko je po predložku Ivanovića vratar Ivačič krenil v prazno, žoga pa je presenetila tudi Solankeja, ki je v slogu Torresa z bližine sprožil preko gola.