Ljubljančani, ki so se včeraj poslovili od turške Antalyje, so se pred povratkom v domovino ustavili še na Dunaju in se v avstrijski prestolnici pomerili z domačim prvoligašem Austrio. V ponovitvi obračuna izpred treh let in pol, ko sta se kluba pomerila v kvalifikacijah za Evropsko ligo, so vijolice zeleno-belim zadale bolečo lekcijo.

Obračun na stadionu Franz Horr se je namreč končal z visoko zmago Dunajčanov, saj je v ljubljanski mreži končalo kar pet žog. Austria je povedla že v osmi minuti srečanja, ko je zmedo v ljubljanskem kazenskem prostoru izkoristil Španec David de Paula. Domači so prednost povišali po pol ure igre, ko je močno sprožil Markus Suttner, Fink je podstavil nogo, žoga pa je ob tem preletela Šeligo in končala v golu Olimpije. Dunajčani so prevladovali tudi v drugem polčasu, ko niso popuščali in zadeli že v drugi minuti nadaljevanja. De Paula je izkoristil diagonalno podajo in se znašel sam pred vratarjem Brljakom, ki je bil po lob udarcu brez moči. Že v 54. minuti je bilo 4:0, z leve strani kazenskega prostora je z natančnim strelom zadel Avstralec James Holland. Končni izid pa je v 77. minuti postavil Daniel Royer, ki je bil uspešen po strelu z roba kazenskega prostora.

Obračun z Dunajčani je tako zagotovo koristen opomin za četo trenerja Darka Karapetrovića, ki je bila po skalpu graškega Sturma in remiju s Crveno zvezdo že dobro razpoložena. Do začetka nadaljevanja državnega prvenstva sta namreč preostala zgolj še dva tedna.

AUSTRIA WIEN 5:0 OLIMPIJA LJUBLJANA
De Paula (8′, 47′), Suttner (32′), Holland (65′), Royer (77′)

Austria – začetna enajsterica: Lindner; Koch, Shikov, Rotpuller, Suttner; Holland, Leitgeb, Grünwald; Royer, Gorgon, De Paula. Igrala sta še: Kvasina, Larsen Trener: Gerald Baumgartner.
Olimpija – začetna enajsterica: Šeliga, Fink, Spahija, Mitrović, Lazevski, Ivančić, Kapun, Matić, Babić, Šporar, Henty. Igrali so še: Brljak, Bajrić, Zajc, Rodić, Burgič. Trener: Darko Karapetrović.

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…