Koprčani so na osrednjem igrišču domače Bonifike gostili hrvaškega drugoligaša Sesvete, ki je jesenski del sezone končal na tretjem mestu 2. HNL. Kanarčki so v deveti pripravljalni tekmi prišli še do pete zmage.

Klub iz obrobja Zagreba, ki je bil pred časom bolj znan pod imenom Radnik, se je pokazal za trdega nasprotnika, saj so gostje v drugem polčasu dvakrat uspeli izničiti prednost domačega moštva. Primorci so povedli v 18. minuti, ko se je zadetka razveselil Matej Palčič. Povratnik po poškodbi je jeseni odigral vsega sedem ligaških preizkušenj, spomladi pa bo znova pomemben adut trenerja Alena Ščulca. 1:0 je bil tudi izid prvega polčasa, gostje pa so izenačili že v drugi minuti nadaljevanja, ko je zadel Hrvoje Štrok, nekdanji član Dinama in Rijeke. Rumeno-modri se niso predali in v 70. minuti znova povedli z zadetkom Mateja Pučka, a je bilo vodstva vsega pet minut, saj so gostje preko Maria Mioća še drugič izenačili. Za tretje vodstvo Kopra, s tem pa za tudi končno zmago, je pet minut pred koncem srečanja postavil Miha Kokol, januarski novinec v koprskih vrstah.

LUKA KOPER 3:2 SESVETE
Palčič (18′), Pučko (70′), Kokol (85′); Štrok (47′), Mioč (75′)