Tudi sredino popoldne je večina slovenskih prvoligašev izkoristila za merjenje moči v pripravljalnih srečanjih. Kar dve ekipi pa sta danes ostali brez svojih dvobojev, to sta bila ljubljanska Olimpija, ki ni odigrala srečanja proti Radničkemu iz Niša, in kranjski Triglav, ki bi moral danes igrati proti 1. FC Slovačko.

Osrednji dvoboj so danes nedvomno odigrali nogometaši Mure, ki so gostili  albanskega prvaka FK Partizani Tirana. Črno-beli so povedli sredi prvega polčasa, ko je Maroša poskrbel za vodstvo svoje ekipe. Dobrih dvajset minut pred iztekom rednega dela srečanja so Muraši utrdili svoje vodstvo, po zadetku Maruška. Gostje iz albanske prestolnice so končni rezultat postavili globoko v sodnikovem dodatku.

Mura : FK Partizani Tirana 2:1 (1:0)

Maroša 22`, Maruško 71`

Mura: Šafarić, Karničnik, Maruško, Karamarko, Šturm, Šporn, Lorbek, Bubnjara, Horvat, Bobičanec, Maroša. Od 71. minute: Kous, Bošković, Laci, Pucko, Kozar, Kouter, Šušnjara, Cipot, Marić.

Mariborčani so svojo četrto pripravljano srečanje odigrali v Slovenskih Konjicah, pri Dravinji. Pred 700 gledalci so Mariborčani pričakovano vknjižili visoko zmago proti tamkajšnjemu tretjeligašu. Srečanje je minilo tudi v znamenju 20. obletnice Viol iz Slovenskih Konjic. V Konjicah je blestel predvsem Kramarić, ki je domačega vratarja Finka premagal kar trikrat, po dvakrat sta bila natančna Žugelj in Mulahusjnović, po enkrat pa so mrežo Konjičanov zatresli Bajde, Mešanović in Tavares.

Dravinja : Maribor 0:10 (0:7)

Bajde 8`, Kramarić 29`, 38`, 50`, Tavares 31`, Žugelj 40`, 45`, Mulahusjenović 42`, 80`, Mešanović 90`

Maribor: Cotman (46` Irgolić), Kramarič (74` Klinar), Rajčević (74` Ivković), Cretu (62` Vrhovec), Kolmanič (74` Viler), Dervišević, Ogrinec (74` Pihler), Žugelj (74` Mešanović), Bajde (74` Hotić), Tavares (62` Kotnik), Mulahusjenović

Tudi nogometaši Domžal so odigrali svojo četrto pripravljalno srečanje v katerem so se pomerili z zagrebško Lokomotivo. Edini zadetek na srečanju so rumeni dosegli v 20. minuti, ko je odličen predložek Poldogarja v gostujočo mrežo poslal Adam Gnezda Čerin.

NK Domžale : Lokomotiva Zagreb 1:0 (1:0)

Gnezda Čerin 20`

NK Domžale: Mulalić, Rom, klemenčič, Dobrovoljc, Sikošek, Vetrih, Gnezda Čerin, Ibričić, Podlogar, Repas, Vuk

Varovanci Andreja Razdrha, nogometaši sežanskega Tabora so se danes v italijanski Padovi pomerili z reprezentanco Omana. Andrej Razdrh je priložnost ponudil 24 nogometašem, ki pa so priznali premoč Omanu, ki je mrežo Kraševcev zatresel trikrat.

Oman : CherryBox24 Tabor Sežana 3:0

Nogometaši Brava, ki se te dni mudijo na pripravah v Čatežu, so odigrali srečanje proti malteškemu Balzanu. Srečanje se je končalo brez zmagovalca z 1:1.

NK Bravo : Balzan 1:1

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…