Mariborčani do dobili še drugi obračun nove sezone, v Ljudskem vrtu, kjer se je v zadnji četrtini obračuna razbesnela silovita nevihta, so gledalci videli pet zadetkov in rezultat 3:2. Radomljani so Ljudski vrt šokirali v 19. minuti, ko je po nezbranosti domače obrambe zadel Janez Zavrl, a je Jure Balkovec z avtogolom poskrbel za hitro izenačenje.Osrednji junak srečanja je bil z dvema zadetkoma rezervist Luka Zahović, ki je v 85. in 88. minuti tudi z nekaj sreče vijoličaste povedel v vodstvo s 3:1, končni izid srečanja pa je tik pred koncem postavil Dušan Stoiljković.

Začetne minute po uvodnem tipanju niso prinesle priložnosti, je pa sodnik Kajtazović za prvo razburjenje Ljudskega vrta poskrbel v 7. minuti tekmi, ko sta na sredini igrišča trčila Vrhunc in Ndiaye, kranjski delivec pravice pa Senegalcu pokazal rumeni karton. Prvi so v 15. minuti zapretili Radomljani, ko je Cankar poslal predložek z desne strani igrišča, na bližnji vratnici pa je najvišje skočil Vrhunc, a je Handanović žogo odbil. Vijoličasti so udarec vrnili minuto zatem, ko je z glavo streljal Fajić, a gostujoči vratar Andrić ni imel težav z obrambo. Nato pa šok v 19. minuti, Kajtazović je na presenečenje gledalcev dosodil prekršek Vukliševića na Vukom, prosti strel z leve strani igrišča je izvedel Balkovec, Zavrl je ob drugi vratnici pobegnil Arghusu in z glavo goste povedel v vodstvo, a to ni bilo dolgo, saj so vijoličasti v 21. minuti izid poravnali. Vršič je izvedel prosti strel s 25 metrov, v kazenskem prostoru pa je Balkovec, asistent pri zadetku Radomelj, žogo z glavo preusmeril v lastno mrežo. Na nasprotni strani je po kotu z leve strani z glavo znova meril Zavrl, a tokrat streljal mimo leve vratnice. Gostje so imeli novo priložnost v 33. minuti, ko je Vuk nevarno sprožil s skrajne desne strani igrišča, a je Handanović žogo odbil preko prečnika. Kajtazović je za novo razburjenje gledalcev poskrbel v 34. in 40. minuti, ko sta porumenela Bohar in Viler, Fajić pa je v 39. minuti nevarno sprožil z leve polovice kazenskega prostora, Andrić je žogo odbil do Tavaresa, a je po odboju od slednjega znova končala v rokah radomeljskega vratarja.

V uvodni tretjini drugega polčasa  priložnosti ni bilo, spremljali smo slabo igro, zato pa je v 63. minuti Fajić, potem ko je borbeni Mertelj na desni strani igrišča žogo odvzel Balkovcu, po strelu z 12 metrov stresel prečnik. Okvir vrat je ostal nedotaknjen vsega pet minut, saj je sodnik Kajtazović, potem ko je Vuk po kotu Vršiča v kazenskem prostoru igral z roko, pokazal na strel z bele točke. Žogo si je nastavil kapetan Tavares, streljal v levi kot, kamor je krenil tudi Andrić, a je veselje Mariborčanov še drugič preprečil prečnik. Dvajset minut pred koncem se je nad Ljudskim vrtom razbesnela tudi močna nevihta z grmenjem, v Ljudskem vrtu je pa zmanjkalo tudi elektrike. Igro sta oteževala močno deževje in veter, kar pa ni oviralo Radomljanov, ki so preko Stoiljkovića zapretili v 81. minuti. Srb v dresu Radomelj je zapretil v 81. minuti, a je Handanović žogo preusmeril za gol. Nevihta se stopnjevala, ko je v 85. minuti Viler na bližnji vratnici našel Zahovića, ki je z glavo mokro žogo spravil mimo vratarja Andrića in vijoličaste povedel v vodstvo. Prav mlajši Zahović je v 88. minuti  odločil srečanje, potem ko se je v vlogi asistenta znova znašel Viler, Zahović pa je zaključil s strelom z 10 metrov. Gostje so uspeli znižati v tik pred koncem srečanja, ko je Handanović uspel odbiti uvodnih poizkus, odbito žogo pa je v mrežo pospravil rezervist Stoiljković in postavil končni izid 3:2.