Mariborčani so se po sredinem porazu z romunskim Vasluijem, danes znova vrnili na zmagovalna pota in visoko z izidom 4:1 premagali vodilno moštvo bolgarskega prvenstva Litex iz Loveča. Vijoličasti so večji del tekme nadzirali potek tekme in si pripravili kar nekaj priložnosti, med strelce pa se je ob Mendyju, Mezgi, ki je zapravil tudi enajstmetrovko, in Tavaresu vpisal še današnji debitant Vršič.

Mariborčani so priložnost za vodstvo zapravili že v 5. minuti, ko je Mendy iz leve strani igrišča prodrl v kazenski prostor, kjer se je po posredovanju Nikolova znašel na tleh in priboril enajstmetrovko, a je poizkus Mezge zaustavil vratar Alexandrov. Slednji brez moči pet minut kasneje, ko je Dervišević dobil skok na sredini igrišča, do žoge pa se je pred kazenskim prostorom Litexa prebil Mendy in s strelom po tleh matiral vratarja Aleksandrova. V 13. minuti so zapretili tudi Bolgari, a se je ob nespretnem posredovanju Milca izkazal Handanović. V 21. minuti je bil rezultat že 2:0, uvodoma je sprožil Viler, Tavares je bil prekratek, nekaj sekund kasneje pa je iz leve strani kazenskega prostora zaključil Mezga in se odkupil za zgrešeno enajstmetrovko. Na nasprotni strani pa je bilo znova vroče v 26. minuti, ko je po kotu žoga končala na vrhu prečnika mariborskih vrat. V zaključku prvega polčasa so pobudo prevzeli Bolgari, a si resnejših priložnosti niso pripravili. V drugem polčasu so prvi zapretili Bolgari, a se je v 56. minuti ob strelu Yordanova izkazal Arghus. Po dobri uri igre pa je priložnost za igro dobil tudi novinec Vršič, ki je za prvi zadetek v mariborskem dresu potreboval manj kot petnajst minut. Tavares je žogo popeljal v hiter protinapad, Mendy je žogo prepustil Vršiču, ta pa je iz roba kazenskega prostora z natančno odmerjenim strelom v levi spodnji kot bolgarskih vrat povišal na 3:0. V 84. minuti je Litex znižal po hitrem protinapadu in zadetku osamljenega Cvetanova, a se zdi, da je bil asistent Asprilla pred tem v prepovedanem položaju. Mreža pa se je do konca tekme zatresla še enkrat, po kotu in podaji Cvijanovića, je bil na bližnji vratnici najvišji Tavares in z glavo postavil končni izid 4:1.

Jutri ob 14. uri vijoličaste čaka nova pripravljalna tekma, varovanci trenerja Anteja Šimundže se bodo pomerili z gruzijskim Dila Gorijem.

MARIBOR 4:1 LITEX LOVEČ
Mendy (10), Mezga (21), Vršič (73), Tavares (87); Cvetanov (84)

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Mezga (60 Vršič), Filipović, Dervišević (70 Cvijanović), Bohar, Tavares, Mendy (85 Stojanović). Trener: Ante Šimundža.
Litex: Alexandrov, Popov, Nikolov, Božikov, Slavčev, Rumenov, Gjasula, Berberović, Cvetanov, Asprilla, Wilmar Jordan. Igrali so še: Bodurov, Cvetkov, Manolev, Zlatinov, Manolov. Trener: Zlatomir Zagorčić.