Zavrčani so se v svojem krstnem prvoligaškem nastopu prikazali kot neugoden nasprotnik, ki bo v nadaljevanju sezone mešal štrene še marsikateri ekipi. Varovanci trenerja Viktorja Trenevskega so Ljudski vrt šokirali že v drugi minuti, ko je po kotu in zmedi zadel kapetan Sandi Čeh. Domači so dolgo pletli mrežo okrog gola Zavrča, do izenačenja pa so prišli šele v drugem polčasu, ko je po podaji Milca zadel novinec v vijoličastem dresu Bohar. Gostje bi lahko v 64. minuti prišli do novega vodstva, Aleš Čeh je namreč iz prostega strela zatresel okvir vrat. Končni rezultat pa je v 90. minuti postavil Nusmir Fajić, ki je po natančnem predložku Mitje Vilerja zadel z glavo in postavil končni izid srečanja. Gostje so sicer v sodnikovem podaljšku zadeli, a je bil Benko v prepovedanem položaju. Več kot štiri tisoč gledalcev je na uvodni tekmi prvenstva spremljalo zanimivo in napeto srečanje. Zavrčani pa si lahko ob podobnih predstavah že kmalu obetajo prve točke in zmage.

Prva Liga Telekom Slovenije – 1. krog. Sodnik: Matej Jug.
Maribor: Ljudski vrt, 4000 gledalcev.
MARIBOR 2:1 ZAVRČ
Strelci: Bohar (52), Fajić (90); S. Čeh (2)

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Trajkovski (82 Viler), Filipović (81 Fajić), Bohar (68 Mertelj), Ibraimi, Cvijanović, Mezga, Tavares. Trener: Ante Čačić.
Zavrč: Fink, S. Čeh, Roškar, Sambolec, Kokol (76 Kurbus), A. Čeh, Brlečić, Matjašič (56 Buzeti), Kelenc (86 Fuček), Golubar, Benko. Trener: Viktor Trenevski.

2′ – GOOOL! Zavrčani so povedli že iz prve priložnosti, po kotu in zmešnjavi v kazenskem prostoru, je zmedo izkoristil kapetan S. Čeh in za Zavrč zabil krstni prvoligaški zadetek. Okrog dvesto privržencev Zavrča pa je izbruhnilo od veselja.
15′ – Nov nevaren poizkus gostov. Po prekršku Tavaresa nad A. Čehom na sredini igrišča, so gostje hitro izvedli prosti strel, po podaji pa je iz razdalje poizkusil Golubar, a meril mimo leve vratnice Handanovića. Mariborčani zaenkrat sicer s premočjo, vendar brez priložnosti.
16′ – Prva obetavnejša akcija vijoličastih, Trajkovski je podal iz leve strani, Tavaresu je žoga nerodno odskočila, se odbila nazaj do Trajkovskega, ki je krenil v kazenski prostor in ob kontaktu z enim od gostujočih branilcev padel, piščalka sodnika Juga je ostala nema.
18′ – Pritisk Mariborčanov se stopnjuje, iz kakšnih 25 metrov je poizkusil Cvijanović, gostujoča obramba pa je strel uspešno blokirala.
21′ – Nov napad domačih, Mezga je s podajo v prostor zaposlil Cvijanovića, a je bil vratar gostov Fink hitrejši od slednjega.
24′ – Tokrat je podaji iz prostega strela v kazenskem prostoru z glavo meril Arghus, a meril preko vrat Zavrča. Pred tem je A. Čeh 25 metrov od gola podrl Ibraimija.
30′ – Po krajšem premoru in igri na sredini igrišča nova nevarnejša akcija domačih, znova je utekel Cvijanović, se znašel sam pred Finkom, vendar namesto strela raje podal na desno proti Mezgi, ki pa je bil dobro pokrit s strani Roškarja, ki je žogo izbil v kot.
39′ – Po daljšem času so zapretili tudi gostje. V zadnjem trenutku pa je na robu kazenskega prostora pred Benkom izbil Arghus.
44′ – Prvi mariborski poizkus v okvir vrat. Iz dobrih 30 metrov je streljal , Fink je žogo odbil do Tavaresa, ki pa je v težki poziciji slabo zadel žogo.

48′ – Mariborčani so v uvodu drugega polčasa krenili proti vratom Zavrča, prvi pa je s strelom iz roba kazenskega prostora zapretil Trajkovski, ampak meril preko gola Zavrča.
50′ – Nevaren predložek Milca iz desne strani, pred Mariborčani pa lovi gostujoči čuvaj mreže Fink.
51′ – Nova nevarnost za vrata Zavrča, po zmedi v kazenskem prostoru je poizkušal Ibraimi, Zavrčani pa so skupnimi močmi žogo uspešno ukrotili.
53′ – GOOOL! Mariborčani so izenačili, Milec je podal iz desne strani do Boharja, ki je ostal sam na robu kazenskega prostora, naredil dva koraka proti golu in s strelom po tleh v daljši kot matiral vratarja Finka.
58′ – Brlečić je po slabi podaji Handanovića prestregel žogo ter se po dvojni podaji hitro znašel v kazenskem prostoru vijoličastih, kjer pa mu je v zadnjem trenutku žogo izbil Rajčević.
63′ – Nekdanji nogometaš Maribora je po prodoru iz leve strani nevarno sprožil, Handanović pa se je moral potruditi, da je žogo odbil, v nadaljevanju pa jo je z glavo slabo zadel Buzeti in do žoge so prišli gostitelji.
64′ – Zavrč je izvedel hiter protinapad, Benko je krenil proti golu, Milec pa ga je po nekaj metrih borbe zaustavil kakšnih dvajset metrov od gola. Iz prostega strela je močno in natančno sprožil A. Čeh in njegov poizkus pa je zaustavila desna vratnica mariborskega gola.
74′ – Zadnjih deset minut se na igrišču ni dogajalo kaj pretresljivega, igro pa je za minuto ali dve prekinila poškodba Kokola, ki je zaradi hudih krčev zapustil igrišče.
78′ – Na levi strani kazenskega prostora je po prodoru padel Mezga, sodnik Jug pa je na razburjenje domačih navijačev namesto na belo točko, pokazal rumeni karton hrvaškemu vezistu.
87′ – Mezga je nekaj metrov pred golom štartal na žogo in v borbi za strel zrušil Brlečića in Finka, ki sta obležala na tleh.
90′ – GOOOL! Rezervist Viler je levi strani izigral gostujočega branilca in z natančnim predložkom zaposlil Fajića, ki je bil najvišji pred golom Zavrča in v svojem slogu z glavo zabil za vodstvo domačih.
90+4′ – Gostje so zatresli mrežo, a je Jug s pomočjo pomočnikov gol razveljavil. Najprej je iz roba kazenskega prostora sprožil Golubar, Handanović je žogo odbil, v mrežo pa jo je spravil Benko, ki pa je bil ob strelu Golubarja v prepovedanem položaju.
90+5′ – Zadnja priložnost na tekmi je pripadla domačim, iz roba kazenskega prostora je meril Mezga, z obrambo pa se je izkazal Fink.