Mariborčani so pred nekaj minutami izvedeli ime potencialnega nasprotnika v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov. V kolikor bodo državni prvaki v sredo uspešni na gostovanju v daljnem Kazahstanu, bo naslednji tekmec vijolic zmagovalec para med HJK Helsinki in Ventspilsom.

Zaenkrat precej bolje kaže finskemu prvaku, saj so varovanci trenerja Mike Lehkosuoja prvo tekmo v Latviji dobili z 1:3, potem ko so še pred 75. minuto zaostajali za zadetek. Latvijci so povedli z zadetkom Jemelinsa, a so se gostje vrnili v igro. V 75. minuti je najstrožjo kazen izkoristil Zeneli, štiri minute pred koncem rednega dela srečanja je Fince v vodstvo popeljal Jallow, za občutnejšo prednost pred povratnim obračunom pa je v drugi minuti sodniškega dodatka zadel Tanaka. Klub znan pod imenom HJK (Helsingin Jalkapalloklubi), je sicer daleč najuspešnejši nogometni kolektiv v državi, saj v 108-letni zgodovini kluba osvojil 27 naslov državnih prvakov, v minuli sezoni še šestič zapored. Ob tem velja omeniti, da je HJK, podobno kot Astana, ravnotako v pogonu že nekaj mesecev, saj se na Finskem sezona prične že v začetku leta.

Prve tekme tretjega predkroga bodo na sporedu 28. ali 29. julija, odločitev o potniku v playoff, s katerim bi si zmagovalec že priigral najmanj skupinski del Evropske lige, pa bo znana 4. ali 5. avgusta.

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…