Krčani v pripravah na krstno prvoligaško sezono še čakajo na prvo zmago. Potem ko so varovanci trenerja Tomaža Petroviča v minulih dveh izgubili s člansko in mlado ekipo Karpatyja iz Lvova, obakrat se je srečanje končalo z izidom 2:1, so včeraj popoldne klonili še v Zaprešiću.

Pred okoli 200 gledalci smo spremljali dvoboj drugoligaških prvakov. Inter je povedel po gneči v kazenskem prostoru, v kateri se je najbolje znašel 27-letni vezist Andrea Ottochian in iz neposredne bližine v gol pospravil t.i. odpadek. Izid 1:0 je obveljal tudi ob polčasu, v nadaljevanju pa je Krško izid poravnalo v 52. minuti. Podajo Mihe Drnovška je izkoristil David Bučar in s strelom z 10 metrov po sredini gola  zabil za 1:1. Vseeno pa izenačenje ni bilo dolgo, saj so domači šest minut zatem znova povedli, z dobrih petih metrov in po strelu pod prečnik, je nemočnega Zalokarja matiral Josip Šojić. Po uri igre si je Inter priigral tudi najstrožjo kazen, ki jo je izvedel Marko Ćosić, a je Marko Zalokar prepoznal njegovo namero in Krško ohranil v rezultatskem stiku. Zalokar je kmalu zatem mesto med vratnicama prepustil Primožu Levičarju, ki je moral v 67. minuti prvič po žogo v svojo mrežo. Po strelu Ilirije Nestorovskega, lani prvega strelca 2. HNL, se je žoga odbila od vratarjevih rok in končala v golu. Končni izid 4:1 je z drugim zadetkom na tekmi v 74. minuti postavil Nestorovski, ki je z neposredne bližine zadel v spodnji levi kot. Tudi Krško je imelo nekaj polpriložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene, medtem ko so Zaprešićani, za katere je bila tekma s Krškim zadnji test pred začetkom sezone, s pridom kaznovali nasprotnikove napake.

V začetni enajsterici Krškega je zaigral tudi Korejec Hwan. (Foto: Mirsad K. Čavalić)

Krško bo naslednjo preizkušnjo odigralo že v torek, ko se bo v večernih urah v Slovenj Gradcu pomerilo s srbskim prvoligašem Voždovcem iz Beograda.

INTER ZAPREŠIĆ 4:1 NK KRŠKO
Ottochian (20′), Šoljić (58′), Nestorovski (67′, 74′); Bučar (52′)

Inter – začetna enajsterica: Posavec, Begić, Komorski, Šoljić, Blažević, Glavina, Čeliković, Ćosić, Ottochian, Mazalović, Nestorovski. Trener: Samir Toplak.
Krško  – začetna enajsterica: Zalokar, Sikošek, Petric, Hwan, Slivšek, Drnovšek, Jurečič, Volarič, Štefanac, Rujović, Bučar. Trener: Tomaž Petrovič.