[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=775]

Koprčani ne popuščajo v boju za drugo mesto, z novimi tremi točkami kanarčki ostajajo na tretjem mestu, z istim točkovnim izkupičkom, kot drugouvrščeni Rudar, ki je pred domačimi gledalci premagal Gorico. Razlika med obema primorskima ekipama, ki se bosta pomerila v soboto, se je štiri kroge pred koncem povečala na sedem točk. Triglav pa na težkem gostovanju v Kopru ni izkoristil poraza Novomeščanov in razlika na dnu lestvice ostaja nespremenjena. Znova sta se med strelce vpisala Palčič in Lotrič, ki sta zadela že na zadnji tekmi, ko so Primorci gostovali v Celju, zmago pa je v izdihljajih srečanja potrdil Pilčić.

Srečanje so na Bonifiki, kjer se za razliko od tekme z Mariborom, znova zbralo manjše število gledalcev, podjetneje odprli Gorenjci, a so bili poizkusi Krcića, Palibrka in Šmita premalo natančni in končali za golom. Podobno nenatančen je bil v uvodnih minutah na drugi strani igrišča tudi Štromajer, ki je po dvajsetih minutah igre zapravil do tedaj najlepšo priložnost in iz bližine streljal preko gola. Koprčani so rahlo pobudo kronali v 25. minuti, ko je Štromajer izsilil prekršek na levi strani igrišča, prosti strel je izvedel Guberac, Palčič je izkoristil zaspanost gostujočih branilcev in z glavo žogo preusmeril v desni kot kranjskih vrat. Po dobre pol ure je zopet sledilo nekaj nenatančnih poizkusov, ki so zgrešili okvir vrat. V dresu Triglava sta bila nenatančna Križaj in Krcić, pri domačih pa je bil nenatančen Hadžić. V 37. minuti pa so kanarčki podvojili svoje vodstvo, Črnigoj je z globinsko podajo zaposlil hitrega Lotriča, Prekmurec pa je z diagonalnim strelom zadel za 2:0. Pet minut pred koncem polčasa je bil znova v osrednji Štromajer, ki je po lepem predložku iz desne strani igrišča zatresel le prečnik kranjskih vrat.

V uvodne minute drugega polčasa so bolje krenili Koprčani, a sta Črnigoj in Guberac merila izven okvirja gorenjskih vrat, še posebej nevaren je bil poizkus kapetana, ki je s 25 metrov meril tik ob levi vratnici. Po slabi uri igre nekaj razburjenja v taboru domačih, ki so po padcu Črnigoju zahtevali najstrožjo kazen, a je sodnik Žganec le odmahnil z roko, pa čeprav je prekršek za enajstmetrovko najverjetneje bil. Nato so dvakrat nevarno zapretili tudi gostje, v 67. minuti je nevarnost pred vrati Kopra razrešil Simčič in izkoristil nespretnost Križaja, deset minut zatem pa je od daleč nevarno sprožil še Krcić in za las zgrešil domača vrata. V 81. minuti so se Kranjčani že razveselili zadetka, a ga je sodnik Žganec razveljavil zaradi prekrška Klemenčiča nad vratarjem Simčičem, med katerima se je nato tudi malce zaiskrilo. V 89. minuti pa še tretje veselje v domačih vrstah, Klemenčič je dobrih 30 metrov od gola storil prekršek nad rezervistom Pilčićem, prosti strel je izvedel Guberac, na vrhu kazenskega prostora pa je smer žogi spremenil prav Pilčić in prevaral gostujočega čuvaja mreže Curanovića, ki je moral še tretjič po žogo v svojo mrežo, 3:0 pa je bil tudi končni izid srečanja.

Kranjčani bodo morebitne točke iskali proti Olimpiji, ki so jo v letošnji sezoni enkrat že premagali, medtem ko Koprčane čaka primorski derbi, kjer bi si z morebitno zmago lahko tudi teoretično zagotovili najmanj tretje mesto.