Iztok Kapušin prvoligaškega trenerskega debija ne bo ohranil v najlepšem spominu. Potem ko so Celjani pod njegovim vodstvom v osmini finala Pokala Slovenije prikazali zelo dobro predstavo in v soboški Fazaneriji ugnali Muro, so morali v savinjsko-šaleškem derbiju priznati premoč Velenjčanom, ki so po vodstvu ob koncu prvega polčasa v nadaljevanju napolnili celjsko mrežo.

Znova je močno škripalo v obrambi, domača zasedba pa je s pridom izkoriščala individualne napake in posledične luknje v celjski postavitvi, tako da je moral Ivan Hosman kar štirikrat pobrati žogo iz svoje mreže. Grofje so v devetih krogih dovolili že 21 zadetkov, kar je največ v ligi. “Rudar je zasluženo zmagal, rezultat pove vse. V prvem polčasu smo slabo šli v tekmo, Rudar je bil agresivnejši in hitrejši, si ustvarjal višek v fazi napada. Mi smo bili prepočasni in stali predaleč od nasprotnika ter prvi polčas zasluženo izgubili z 1:0. Moram reči, da smo drugi polčas vstopili veliko bolje, pričeli smo igrati, Rudar smo potisnili na njihovo polovico igrišča, vendar so nas individualne napake, ki smo jih delali ob tem, stale preveč. Prejeli smo še tri zadetke in Rudar je zasluženo zmagal,” je po zadnjem žvižgu sodnika Slavka Vinčića, ki si je pred drugim zadetkom Rudarja morda privoščil napako z dosojeno enajstmetrovko, dejal celjski strateg Iztok Kapušin. Brežičan na klopi Celja je v nadaljevanju priznal, da je bil Rudar zasluženo boljši, a tudi tokrat skrbi neučinkovitost v napadu, saj Celjani kljub nekaterim priložnostim še petič v sezoni niso uspeli zadeti, strelski post pa traja že 275 minut. “S fanti sem dober teden. V sredo smo odigrali pokalno srečanje z Muro in tudi na moje presenečenje odigrali fantastično. Ne glede na to, da je Mura tretjeligaš in je bilo za pričakovati, da bomo premagali nasprotnika, smo bili zelo agresivni, tekaško zelo dobri in razpoloženi. Ekipe še ne poznam najbolje, zato nisem vedel, če smo v treh dneh sposobni ponoviti takšno tekmo. Fantom za pristop nimam ničesar očitati. Mislim, da so se vsi zavedali pomembnosti tekme, želeli smo si biti pravi, vendar v prvem polčasu ni šlo, agresivnosti je bilo premalo. Pred drugim polčasom smo se pogovorili, uvideli kaj nam manjka in kje smo na igrišču slabši. Kot sem že dejal, je Rudar izkoristil svoje priložnosti, mi pa kljub napadom nismo uspeli zadeti,” je dejal novi strateg Celja.

Kapušin kljub dejstvu, da Celjani za razliko od sedmerice prvoligašev ne bodo imeli prvoligaških obveznosti, ne bo imel veliko časa za odpravo pomanjkljivosti, saj Celje že v petek čaka domači obračun s Krškim: “To bo tekma, ki bo za nas za biti ali ne biti. Zaostajamo za ekipami, ki so pred nami, in morali bomo zmagati, kar bo še dodaten pritisk za ekipo. Verjamem v ekipo. V naslednjem tednu nas čaka garaško delo, v petek pravi pristop in zmaga.”

Šimundža pozitivno presenečen nad napadalcem na preizkušnji

Nogometaši Mure so v soboto na Fazaneriji proti zagrebškemu Dinamu visoko izgubili (0:4) i…