Podobno kot nogometaši Domžal, so tudi Goričani in Koprčani reprezentančni premor izkoristil za skok k južnim sosedom. Primorski dvojec se je pomeril s hrvaškim prvoligašem Istro. Koprčani so že včeraj v Rovinju remizirali z izidom 1:1, Goričani pa so v Juričanih slavili z 2:0.

V včerajšnjem pripravljalnem obračunu so Koprčani dosegli oba zadetka, saj je Istra v 20. minuti povedla z avtogolom Denisa Halilovića. Kanarčki so si vsega dve minuti po tem, ko so se znašli v zaostanku, pripravili priložnost za izenačenje, a Matej Pučko ni zatresel domače mreže. Koprčani so izid le poravnali v 35. minuti tekme, ko je gnečo v kazenskem prostoru domačih izkoristil Miha Gregorič in izid poravnal na 1:1, kar je bil tudi končni izid srečanja. V drugem polčasu so si nekaj več priložnosti pripravili nogometaši hrvaškega prvoligaša, a se je z nekaj obrambami izkazal koprski vratar Božidar Radošević, sicer tudi nekdanji član Istre.

V današnjem obračunu so se zmage veselili Goričani, ki so v Juričanih, v bližini Umaga, moštvo iz Pulja ugnali z izidom 0:2. Za zmago aktualnih pokalnih prvakov, ki sicer niso najbolje pričeli sezone, saj so v sedmih krogih zbrali le štiri točke, sta zadela Lorenzo Pasqualini in Ezekiel Henty, ki je v obračunu z Velenjčani debitiral v novogoriškem dresu. Tudi tokrat so Istrani v drugem polčasu močno pritisnili proti vratom slovenskega prvoligaša, a se je z nekaj obrambami izkazal vratar Januš Štrukelj, ki je med drugim zaustavil tudi poizkus z bele točke.

ISTRA 1961 1:1 LUKA KOPER