Mariborčani so v tretji tekmi Prve lige Telekom Slovenije vpisali še tretjo zmago. V Ljudskem vrtu je po izidu 2:1 padla Gorica, ki pa se je znova izkazala za trdnega in zahtevnega nasprotnika. Primorci so povedli v 13. minuti, ko je po kotu zadel Makinwa, po nekajminutnem neuspešnem obleganju goriških vrat so Mariborčani izenačili v 35. minuti, ko je po natančnem predložku Vilerja zadel Tavares, ki je prekinil strelski post dolg kar 13 tekem. Pet minut kasneje je po hitrem protinapadu zadel še Bohar  in postavil tudi končni izid srečanja v Ljudskem vrtu, kjer se je zbralo okrog pet tisoč gledalcev.Še pred uvodnim žvižgom sodnika Ponisa so se vijoličasti poslovili od dolgoletnega člana Cvijanovića, ki je v dresu Maribora zbral točno 200 nastopov, priznanje za 300 tekem v vijoličastem pa je prejel tudi kapetan Tavares.

Obračun so bolje odprli Mariborčani, ki so nekajkrat nevarno krenili proti gostujočim vratom, vendar resnejših groženj za Simčiča ni bilo. V 11. minuti so prvi zapretili Goričani, ko je po globinski podaji, pred gol krenil Arčon, a sta ga Viler in Handanović ovirala do te mere, da je streljal mimo vrat. Isti igralec je streljal tudi minuto kasneje, a je Mejač žogi preprečil pot v mrežo in jo izbil v kot, po katerem pa so Goričani povedli. Iz kota je podal Majcen, ob drugi vratnici pa se je najbolje znašel Makinwa, podstavil levico in ter se veselil prvenca v dresu Gorice. Primorci so se po zadetku postavili na svojo polovico, Mariborčani na dobro postavljeno obrambo niso našli pravega odgovora vse do 35. minute, ko je Mertelj podal na levo stran igrišča, kjer je imel Viler veliko prostora, ki ga je zgovorni Primorec izkoristil za natančno asistenco na glavo Tavaresa, ta pa takšnih daril ponavadi ne zapravlja. Kapetan vijoličastih je po 13 tekmah prekinil strelski post in poskrbel za izenačenje. Na vodstvo Maribora so gledalci, teh je bilo okrog pet tisoč, čakali vsega pet minut. Goričani so žogo izgubili pred domačim golom, Sallalich je s fantastično dolgo podajo zaposlil Boharja, ki je izkoristil pasivno igro Jogana in s strelom s 14 metrov ob bližnji vratnici zadel za 2:1. Goričani so odgovorili minuto kasneje, ko je ob levi vratnici streljal Makinwa, a se Handanović tokrat ni pustil premagati. V 44. minuti še zadnja priložnost prvega polčasa, z 20 metrov je sprožil Filipović, a meril preko vrat.

Mariborčani so se v drugi polčas podali z jasnim ciljem, povišati vodstvo. Blizu tega so bili v tretji minuti nadaljevanja, ko je Sallalich silovito sprožil z 20 metrov, Simčič pa je žogo s skrajnimi močmi  žogo odbil v prečnik in preprečil tretji zadetek v svoji mreži. V 61. minuti znova na delu dvojec, ki je sproduciral prvi zadetek, Viler je poslal natančen predložek na drugo vratnico, kjer pa je Tavares zgrešil žogo in obetavna priložnost je splavala po vodi. Tri minute kasneje je Tavares poizkušal še iz obrata, a je Simčič z lepo obrambo žogo odbil v kot, po katerem se je na bližnji vratnici najbolje znašel Filipović, Simčič pa je žogo nekako le izbil nazaj v polje. V 72. minuti nov dvoboj Tavaresa in Simčiča, ki pa ga je znova dobil goriški čuvaj mreže, potem ko je Tavares lepo prodrl v kazenski prostor in nevarno sprožil z desne strani kazenskega prostora. Goričani so sicer skušali izenačiti, a jim to tudi s poizkusoma Johnsona in Nagodeta ni uspelo. Na nasprotni strani igrišča so imeli vijoličasti v 87. minuti priložnost, da odločijo zmagovalca, a je Vršič po strelu z 11 metrov meril preko vrat. To je bila tudi zadnja priložnost na tekmi, Maribor ostaja pri popolnem izkupičku, Gorica pa je tudi po četrtem krogu še brez točke. Tekmeca se bosta znova pomerila že v sredo, ko bo v Novi Gorici na sporedu superpokalni obračun.