Dejavni so bili tudi Domžalčani. Vodilno moštvo državnega prvenstva, ki v ponedeljek potuje na priprave v turško Antalyjo, se je pred odhodom odpravilo še v istrski Medulin in se pomerilo s puljsko Istro.

Četa trenerja Luke Elsnerja je bila danes precej oslabljena, saj so manjkali oboleli Matica Črnica, Žigo Kousa, Mateja Podlogarja in Aladina Šušića, zaradi okrevanja po poškodbah pa so manjkali Zeni Husmani, Ajdin Mulalić, Alen Ožbolt in Yann Mvita Nkelu. Kljub vsemu pa so se zmage veselili Domžalčani, potem ko sta za zmago z 2:0 v sodniških dodatkih obeh polčasov zadela Kenan Horić in Anže Jelar. Bosansko-hercegovski branilec je bil uspešen po kotu Nejca Skubica, ki je podal na bližnjo vratnico, domači branilci pa žoge niso uspeli izbiti, kar je izkoristil Horić in žogo s petih metrov potisnil v mrežo Istre. Še pred tem so priložnosti zapravili Morel, Majer, Vuk in Simić, ki je imel kar tri priložnosti. V drugem polčasu so bili malce nevarnejši tudi nogometaši Istre, za Domžale pa sta v prvi polovici nadaljevanja poizkušala Vuk in Požeg Vancaš, ki pa mu je veselje preprečila leva vratnica. V 84. minuti je domači sodnik izključil Zeca, ki ga je, kot so zapisali na klubski spletni strani Domžal, na sredini igrišča pljunil brazilski napadalec Jo, ki je sicer v preteklosti že imel težave z disciplino. Kljub temu pa so Domžalčani v zaključku z drugim zadetkom potrdili zmago. Po kotu Eterovića je bil pred golom najvišji Anže Jelar.

DOMŽALE 2:0 ISTRA 1961 PULJ
Horić (45+1′), Jelar (90+1′)
Domžale: Vidmar, Skubic, Korun, Horić, Trajkovski, Majer, Zec, Morel, Maksimović, Simić, Vuk. Igrali so še: Eterović, Jelar, Dobrovoljc, Vancaš Požeg, John, Primc, Grvala, Blejdea. Trener: Luka Elsner.
Istra 1961: Dreven, Pavlović, Obšivač, Gregov, Heister, Frajić, Pamić, Vukman, Tomić, Matoš, Špehar. Igrali so še: Miranda, Janjušević, Jo, Zennaro, Urošević, Lorran, Hadžić. Trener: Igor Pamić.