Na delu so bili danes tudi nogometaši Domžal, ki v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije po sedmih tekmah brez prejetega zadetka še vedno niso oddali niti točke. Domžalčani so gostovali v hrvaški prestolnici, kjer so se udarili s prvoligaško Lokomotivo. Vodilno moštvo slovenskega prvenstva, ki je sicer v Zagrebu nastopilo v precej okrnjeni zasedbi, saj so manjkali Vuk, Majer, Požeg Vancaš, Dobrovoljc, Janža, Parker in Ožbolt, se domov vrača z zmago, saj so varovanci trenerja Luke Elsnerja slavili z 1:2.

Domžalčani, ki jim je s kapetanskim trakom na roki poveljeval Horić, so mrežo Lokomotive načeli že po osmih minutah igre, ko je Zec z diagonalno podajo na levem krilnem položaju našel novinca Simića, ki se je po odličnem sprejemu žoge znašel pred domačim vratarjem Slugo in nato nesebično zaposlil Podlogarja, ki osamljen ni imel težavne naloge in je žogo le še potisnil v nebranjeno mrežo. Domžalčani so nevarno zapretili tudi v 24. minuti, ko je Horić osvojil žogo na svoji polovici, jo popeljal preko sredine in zaposlil Simića, ki je preigral zadnjega branilca domačih in se znašel sam pred domačim vratarjem Slugo, a se je ta izkazal z odlično obrambo. Gostje so v 37. minuti, po nekaj polpriložnostih na obeh straneh, zadeli še drugič. Kous je na desni strani igrišča odigral dvojno podajo z Aneffom, nato pa zaposlil Šišića, ki je v nadaljevanju akcije v kazenskem prostoru našel Podlogarja, ki je podaljšal do Simića, ki je žogo iz bližine pospremil v mrežo. Naveza, ki je poskrbela za prvi zadetek, je tokrat le zamenjala vlogi. Lokomotiva je hitro znižala, vsega dve minuti po drugem zadetku Domžal, ko je Bartolec z leve strani igrišča podal pred vrata, kjer je Ricardo z 12 metrov sprožil pod prečnik gostujočih vrat, ki jih je v prvem polčasu branil Milić. Domžalčani bi lahko v zadnji minuti prvega polčasa zadeli še tretjič, potem ko je po podaji Simića Aneff meril v zgornji kot domačih vrat, a je Sluga s konicami prstov žogo izbil.

Zagrebčani so silovito krenili v drugi polčas in že v uvodnih minutah nekajkrat zapretili, imeli nekaj lepih priložnosti, a je bila obramba z vratarjema Milićem in Vidmarjem, ki je v igro vstopil po uri igre, vselej na pravem mestu. Po uvodnem pritisku so v nadaljevanju pobudo znova prevzeli Domžalčani, ki so si najlepšo akcijo drugega polčasa pripravili v 67. minuti, ko je po hitrem protinapadu Husmani podal do Šišića, ki je močno sprožil z desne strani igrišča, meril v bližnji kot, a je odlično posredoval domači vratar Šarlija. Mreži se do konca srečanja nista več zatresli, tekma pa se je končala z zmago rumeno-modrih, pri katerih se je dokazoval tudi Francoz Jausseran, ki je trenutno na preizkušnji.

LOKOMOTIVA ZAGREB 1:2 DOMŽALE
Ricardo (39′); Podlogar (8′), Simić (37′)

Lokomotiva: Sluga, Bartolec, Mrčela, Čalušić, Šoušić, Begonja, Rukavina, Leko, Ricardo, Prenga, Marić. Igrali so še: Šarlija, Kolar, Čebraja, Biljan, Mrzljak, Gržan. Trener: Tomislav Ivković.
Domžale: Milić, Zec, Horić, Jelar, Jausseran, Podlogar, Šišić, Aneff, Simić, Morel, Kous. Igrali so še: Korun, Husmani, Vidmar, Maksimović. Trener: Luka Elsner.