Sobotno popoldne so za prijateljski obračun izkoristili tudi v taboru Domžalčanov, ki so za zaprtimi vrati v domačem Športnem parku gostili zagrebško Lokomotivo, ki je morala priznati premoč. Domžalčani so z zadetkoma Aneffa in Rajšela prišli do zmage z 2:0.

Domžalski strateg Luka Elsner je zaigral s kombinirano zasedbo. Erik Janža, Žiga Kous, Žan Majer in Nemanja Maksimović imajo te dni reprezentančne obveznosti, Marko Kovjenić, Draško Božović in Tadej Rems so še vedno na seznamu poškodovanih, Miloš Mijić in Rudi Požeg Vancaš pa sta imela težave s prebavo, nekateri nogometaši pa so imeli prosto. Elsner je današnji obračun izkoristil tudi za preizkus sposobnosti treh nogometašev, ki so na preizkušnji, saj so priložnost dobili tudi Denis Ahmetović, Saša Aneff in Nicolasa Rajšela, slednja dva sta se izkazala tudi z zadetkoma.

Domači so povedli v 21. minuti, ko je Pihler izvedel kot iz leve strani, v gneči v kazenskem prostoru pa se je najbolje znašel Aneff, ki je v drugem poizkusu žogo spravil mimo vratarja Šavlje. Končni izid je v 50. minuti postavil francoski napadalec Nicolas Rajšel, ki pa ima tudi slovenske korenine in potni list, nekateri slovenski mediji pa so ga pred časom povezovali tudi s prestopom v vrste ljubljanske Olimpije. Svoje priložnosti so sicer imeli tudi gostje iz hrvaške prestolnice, a tokrat niso uspeli izkoristiti niti ene.

DOMŽALE 2:0 LOKOMOTIVA ZAGREB
Strelci: Aneff (21), Rajšel (50)
Domžale: Vidmar (56 Balažic), Ahmetović, Ljubović (69 Korun), G. Vuk (56 Jelar), Pihler, Aneff (69 Husmani), Dobrovoljc, Balkovec, Rajšel, Gabrić, Banović. Trener: Luka Elsner.
Lokomotiva Zagreb: Šavlja (84 Lončarić), Musa, Barbarić, Mesarić, Puljić (65 Matas), Peko, Pavičić (73 Miškić), Budimir, Martinac, Šoušić (46 Plim), Trebotić. Trener: Tomislav Ivković.