Celjani pred domačimi gledalci, ki so se tokrat zbrali v lepem številu, niso uspeli ubraniti prednosti iz Norveške, kjer so slavili z 2:1. Sanje o napredovanju so nogometaši Tromsa razblinili z dvema zgodnjima zadetkoma, zadela sta Magnus Andersen in Morten Moldskred. Celjani so po slabem prvem polčasu v drugem polčasu pritisnili proti vratom Sahlmana in si pripravili kar nekaj priložnosti, a žoga ni hotela preko golove črte, kar je pomenilo klavrn scenarij in izpad v prvem krogu kvalifikacij.

Liga Europa – povratna tekma 1. kroga kvalifikacij. Sodnik: Sebastian Coltescu.
Celje: Arena Petrol, 3000 gledalcev.
CELJE 0:2 TROMSØ
Strelci: Andersen (4), Moldskred (16)

Celje: Kotnik, Krajcer, Korošec, Žitko, Vidmajer, Jugović, Gobec, Žurej, Verbič, Bajde (46 Žagar Knez), Plesec (46 Zajc). Trener: Miloš Rus.
Tromsø: Sahlman, Fojut, Čaušević, Koppinen, Ciss, Bendiksen (15 Moldskred), Andersen (73 Drage), Johansen, Pritchard, Kristiansen, Prijović (79 Ondrašek). Trener: Agnar Cristensen.

Prvo priložnost na srečanju so si v 3. minuti priigrali Celjani, a je Verbič zgrešil vrata. Gostje iz severa Norveške pa so povedli slabo minuto kasneje, hitri Ciss je pobegnil domači obrambi in iz leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je osamljeni Magnus Andersen iz desetih metrov žogo poslal v gol ob desni vratnici, Kotnik je bil brez moči. V 6. minuti bi lahko domači prišli do izenačenja, a je Bajde predolgo okleval in se zapletel, nato podal do Plesca, ki je sprožil v blok, žoga se je odbila do Bajdeta, ki pa je streljal naravnost v vratarja Sahlmana. Norvežani so v 15. minuti opravili zamenjavo zaradi poškodbe, v igro je namesto Bendiksena vstopil Moldskred, ki je zadel že po nekaj sekundah igre. Tokrat je iz desne strani podal strelec prvega zadetka Andersen, do žoge se je dokopal visoki in robustni Prijović, ki je ob sebi zadržal kar tri nogometaše Celja, žogo zavrnil do Moldskreda, ki je sprožil iz roba kazenskega prostora in zadel v levi spodnji kot celjskih vrat. Drugi zadetek je mlade Celjane močno dotolkel, saj so se v nadaljevanju prvega polčasa predvsem v fazi napada dogajale številne nepotrebne napake, po eni izmed teh bi lahko Norvežani zadeli še tretjič. V 37. minuti je Moldskred z lepo podajo našel Prijovića, ki se je znašel sam pred Kotnikom, a na celjsko srečo zadel le zunanji del leve vratnice. Celjani so imeli najlepšo priložnost dve minuti pred koncem rednega dela prvega polčasa, po kotu je Bajde z glavo zadel stičišče vratnice in prečnika. Zadnjo priložnost v prvem delu igre so si pripravili gostje, a se je Kotnik izkazal ob strelu Andersena.Ob polčasu je tako semafor kazal izid 0:2 v korist gostov.

Celjski strateg Rus je ob polčasu iz igre potegnil Plesca in Bajdeta, v igro pa poslal Zajca in Žagarja. Sledil pa je podoben scenarij kot na Norveškem, kjer so Celjani po slabem prvem polčasu, v drugem zaigrali precej bolje. Celjani so v prvih petnajstih minutah drugega polčasa pripravili dve lepi priložnosti, najprej je v 50. minuti po podaji Vidmajerja iz ugodnega položaja zgrešil Verbič, ki je meril tudi deset minut kasneje, kapetan Gobec je na sredini igrišča ukradel žogo in v ogenj poslal mladega Verbiča, ki je močno sprožil iz razdalje, Sahlman pa je s težavami žogo izbil v kot. Celjani so imeli tudi v nadaljevanju srečanja terensko premoč, a žoga ni hotela v mrežo. V 72. minuti je Johanson žogo pred Verbičem izbil v kot, po kotu pa je z glavo preko gola sprožil še Žitko. Tudi poizkusa Zajca in Jugovića sta bila preslaba, da bi lahko presenetila norveškega čuvaja mreže. V 81. minuti je sodnik Coltescu Cissu po prekršku nad Žitkom pokazal še drugi rumeni karton in Celjani so zaigrali z igralcem več. Kljub vsemu pa si Celjani, razen Jugovićevega močnega strela iz razdalje, ki je za las švignil nad prečnikom, do konca srečanja niso priigrali novih priložnosti. Izid se tako ni več spremenil, napredovanja v drugi krog kvalifikacij za Ligo Europa pa so se veselili Norvežani.