Dva od velike trojke turškega nogometa se v teh dneh na novo sezono pripravljata v slovenski bližini. Galatasaray je včeraj gostoval celo na slovenskih tleh in se v Dravogradu pomeril s francosko Nico, z Bešiktašem pa se je danes pomeril slovenski prvoligaš.

Črno-beli, s trinajstimi naslovi državnih prvakov tretji najuspešnejši klub v državi, so se v Avstriji pomerili z Zavrčem in v mrežo varovancev trenerja Ivice Solomuna pospravili pet zadetkov. Turki so na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov, po uvodnih minutah, ki so minili v znamenju borbe na sredini igrišči, je završko mrežo v 27. minuti načel Cenk Tosun, tik pred koncem prvega polčasa pa je vodstvo podvojil Ersan Gülüm. Nogometaši Bešiktaša so v drugem polčasu, ko je zaigral tudi Ricardo Quaresma, nadzorovali potek srečanja in dvajset minut pred koncem zadeli še tretjič, po prostem strelu se je zadetka veselil Oguzha Özyakup. Ko je že kazalo, da se bo srečanje zaključilo z izidom 3:0, so Turki v izdihljajih srečanja zadeli še dvakrat, v 88. minuti je bil po podaji Quaresme uspešen Ismail Köybaşi, končni izid pa je v 90. minuti postavil Mustafa Pektemek.

BEŠIKTAŠ 5:0 ZAVRČ
Cenk Tosun (27′), Ersan Gülüm (45′), Oguzhan Özyakup (70′), Ismail Köybaşı (88′), Mustafa Pektemek (90′)