Mariborčani se z gostovanja na koprski Bonifiki vračajo s celo kožo. Koprčani so jim povzročili kar nekaj prask, a so Štajerci vnovčili svoje izkušnje in višek kvalitete, saj so v drugem polčasu kaznovali neizkoriščene priložnosti domačih, ki so zapravili tudi enajstmetrovko.

“Kdor je menil, da bomo imeli lažjo nalogo, se je zmotil. Gostovanje v Kopru je vedno zelo zahtevno, vendar smo ga uspešno prestali. Tekmo smo oddelali, kot smo si želeli. Lahko bi bilo manj stresno, a je naše slavje zasluženo. Če pogledamo dogajanja med celotno tekmo, smo bili boljši nasprotnik. Pohvale strelcema, vratarju, celotni ekipi, vsi so bili na pravem nivoju,” je po tekmi dejal Ante Šimundža, strateg Maribora. Vijoličasti so se v osmem ligaški tekmi veselili še šeste zmage, medtem ko so morali Celjanom in Domžalčanom priznati premoč. Kot zanimivost, nogometaši državnega prvaka, so se v petih od osmih tekem znašli v zaostanku, na koprski Bonifiki jim je tretjič letos uspel preobrat. Prvi junak pomembne zmage državnih prvakov, ki si veliko spodrsljajev zaradi zaostanka za vodilnimi Domžalčani ne smejo več privoščiti, je bil čuvaj mreže Jasmin Handanović, ki v letošnji sezoni igra kot prerojen. Kanarčkom je živce paral predvsem v drugem polčasu, ko je najprej odbil strel Mihe Gregoriča, nekaj minut kasneje zaustavil poizkus Perice Ivetića z enajstih metrov, v izdihljajih srečanja pa preprečil izenačenje Lea Štulca, ki je sprožil s prostega strela. Strateg vijoličastih je še enkrat potrdil, da moštvo v najtežjih trenutkih razmišlja v pravi smeri: “To je še ena potrditev značaja ekipe in dokaza, da je miselnost prava. V najtežjih trenutkih razmišljamo v pravi smeri.”

S stanovskim kolegom na klopi Maribora se ni strinjal domači strateg Alen Ščulac, ki je moštvo samostojno vodil na tretji tekmi. Pred včerajšnjim obračunom z državnim prvakom so Koprčani ugnali Krko in velenjski Rudar, zato je bila samozavest pred tekmo nekoliko višja. Ščulac je bil mnenja, da so bili njegovi nogometaši boljši tekmec: “Maribor je držal žogo v svoji posesti in si ni ustvaril konkretnih priložnosti. Mi pa smo si ustvarili nekaj polpriložnosti že v samem začetku prvega polčasa. Prepoceni smo prejeli prvi zadetek, da o drugem niti ne izgubljam besed. Imeli smo žogo, da bi povedli z 2:1, a zgrešili enajstmetrovko…”

Po zaslugi remija na tekmi med Domžalčani in Ljubljančani, so Mariborčani zmanjšali zaostanek za vrhom lestvice. Vijoličasti s tekmo manj za Domžalčani zaostajajo za sedem točk, medtem ko Koper v treh tekmah na domači Bonifiki še ni osvojil niti točke. Primorci v prihodnjem krogu doma gostijo Radomljane, Maribor pa gostuje pri velenjskem Rudarju.