Znanih je še pet klubov, ki so si priigrali 2. krog v slovenskem pokalu. Tokrat presenečenj ni bilo, vstopnico za nadaljnje tekmovanje so si priborili Dob, Tolmin, Fužinar, Podvinci in Rogaška.

Najprej so bili na delu Dobljani, ki so na domačem terenu gostili ljubljansko ekipo IB 1975. Gostje so v preteklosti delovali tudi pod bolj znanim imenom Interblock, ter imajo zelo uspešno zgodovino v pokalnem tekmovanju. Lovoriko so namreč dvignili kar dvakrat, in sicer v sezonah 2007/08 in 2008/09. Danes klub nastopa v ljubljanski MNZ ligi in proti drugoligašu iz Doba ni bil blizu presenečenja. Luka Gajić je domačine že v 7. minuti popeljal vodstvo, le dobrih 20 minut kasneje pa je 26-letnik povišal na 2:0 in postavil izid polčasa. V drugem delu je piko na i postavil Tristan Ciglar. Drugi dvoboj dneva je bil odigran v Tolminu, kjer se je odvijal primorski derbi med Tolminčani in Mirenci. Srečanje je v prid domačinov v 33. minuti odločil Nejc Močnik, ki je zabil edini zadetek za minimalno zmago.

Dan kasneje so se odvili še trije obračuni na štajerskem koncu Slovenije. Pravo kalvarijo so v Rogaški Slatini doživljali nogometaši Šmarja pri Jelšah, ki so kar 14-krat pobirali žogo iz svoje mreže. Domačini so že do polčasa zabili osemkrat, najuspešnejši je s tremi zadetki bil Nejc Gradišar. Interni strelski dvoboj Slatinčanov je sicer pripadel Alenu Neskiću, ki je v samem zaključku bil zelo razpoložen in je srečanje zaključil s štirimi zadetki. V Mariboru je MB Tabor meril moči z ravenskim Fužinarjem, ki se je proti domačemu četrtoligašu izkazal za premočnega nasprotnika. Koroški član 2. SNL je že do odmora srečanje obrnil sebi v prid, ko sta se med strelce vpisala Ion Ibrian dvakrat in Anže Turičnik enkrat. V drugem delu so gostje v mrežo Davida Rozmana poslali še dve žogi in prišli do visoke zmage. Nedaleč stran od Ptuja se je odvijal sosedski obračun med ekipama Tržec in Podvinci. Favorizirani tretjeligaš je slavil visoko zmago, toda s precej več težavami, ko je bilo za pričakovati. Goste je v 19. minuti v vodstvo popeljal Žan Sprinčnik, toda na začetku drugega polčasa so domačini po zaslugi Jožeta Emeršiča iz najstrožje kazni prišli do izenačenja. Nedolgo zatem so Podvinci preko Alena Pihlerja ponovno prešli v vodstvo, v samem zaključku srečanja pa kronali pritisk in z dvema zadetkoma vendarle upravičili vlogo velikega favorita.

V četrtfinalu se bo poslovil najmanj en prvoligaš

Na sedežu Nogometne zveze Slovenije so bili izžrebani pari četrtfinala slovenskega pokala.…