Nogometaši Maribora so v prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije gostovali pri Šenčurju in ga premagali s 5:2 , s čimer so si praktično že uvrstili v polfinale. V prvem polčasu je dvakrat zadel Martin Milec, v drugem pa sta se med strelce vpisala tudi Dejan Mezga in rezervist Petar Stojanović. Poraz domačih sta ublažila Luka Pavlin in Marko Nunić.

Pokal Slovenije – prva tekma četrtfinala. Glavni sodnik: Sašo Habjanić.
Šenčur: Športni park,  500 gledalcev.
ŠENČUR 2:5 MARIBOR
Strelci: Pavlin (70./11-m), Nunić (88); Milec (20./11-m, 29), Mezga (58), Stojanović (68), Fajić (91)

Šenčur: Šmajd, Levstek, Tabot (od 60. Markič), Kern, Ajdovec, Košnik (od 84. Kokalj), Kotnik, Dolžan, Pavlin, Nunič, Lukanc. Klop: Žlebnik, Markič, Frantar, Zukanovič, Kokalj, Jerković, Bitenc. Trener: Brane Pavlin.
Maribor: Cotman, Milec, Vuklišević, Arghus, Trajkovski, Bohar (od 72. Moravac), Mertelj (od 46. Hotić), Dervišević, Mezga (od 61. Stojanović), Fajić, Zahovič. Klop: Pridigar, Mevlja, Hotić, Cvijanović, Moravac, Stojanović, Tavares. Trener: Ante Šimundža.

Mariborski Trener Ante Šimundža je nekoliko premešal začetno postavo, tako da je med vratnicami začel 19-letni Aljaž Cotman, ki je pred kratkim v Maribor prišel iz Wolverhamptona. V prvi enajsterici sta bila tudi mladinca Luka Zahovič in Damjan Vuklišević.

Državni prvak je zaradi obveznosti v evropskih tekmovanjih prvo tekmo četrtfinala pokalnega tekmovanja, s katerim so preostali polfinalisti že opravili, odigral šele zdaj. Mariborčani niso dovolili morebitnega presenečenja, zato so pokalno tekmo vzeli zelo resno in odločno krenili od samega začetka. Gostje so zapretili že v 4. minuti, ko je Damjan Bohar spretno preigraval, ob njegovem predložku v sredino pa je vratar Šmajd žogo ujel. Nato pa je sodnik Habjanič v 20. minuti povzročil kar nekaj vroče krvi med domačimi igralci in navijači, ko je po dvomljivem prekršku Ajdovca nad Dejanom Mezgo dosodil enajstmetrovko za Maribor. Vlogo izvajalca je prevzel Martin Milec in natančno poslal žogo v desni kot. Čez devet minut so gostje povišali prednost. Prodor Mezge je s prekrškom ustavil Tabot in si prislužil rumeni karton. Prosti strel je izvedel Milec in z dobro odmerjenim udarcem z 20 metrov neubranljivo poslal žogo v desni zgornji kot. Mariborčani so do konca polčasa nadzirali igro, domači pa niso uspeli resneje ogroziti vratarja Cotmana. Velja omeniti prepir in prerivanje igralcev ob robu igrišča. Glavni sodnik je prepir hitro rešil tako, da je  Trajkovskega in Košnika kaznoval z rumenim kartonom.

Na začetku drugega polčasa je trener Ante Šimundža opravil prvo menjavo, priložnost je ponudil mlademu Dinu Hotiću, ki je zamenjal kapetana Aleša Mertlja. V 50. minuti pa prvo posredovanje Cotmana, nevaren udarec je sprožil Nunić. Isti igralec si je tri minute pozneje v kazenskem prostoru priboril položaj za udarec, nameril po tleh, Cotman pa se je dobro odzval in odbil v kot. Medtem ko so domači pritisklali, pa so v 57. minuti zadeli gostje. Po uspešnem kombiniranju Hotića in Boharja je žoga prišla do Trajkovskega, po njegovem predložku je vratar Šmajd žogo odbil, a le do roba kazenskega prostora, kjer jo je dočakal Mezga in brez obotavljanja usmeril v levi kot. Le sedem minut po vstopu v igro, točneje v 68. minuti, je Stojanović že zatresel mrežo, ob podaji Boharja je pritekel pred domačega vratarja in zanesljivo usmeril žogo v mrežo. Dve minuti kasneje pa veselja tudi med navijači Šenčurja, ob dvoboju med Stojanovićem in Levstekom na robu kazenskega prostora je sodnik Habjanič pokazal na belo točko, Luka Pavlin pa je izkoristil priložnost in zmanjšal zaostanek. V 79, minuti so gostje izvedli hiter protinapad, z 18 metrov ga je zaključil Luka Zahovič, vendar je uspešno posredoval vratar Šmajd. Dve minute pred koncem so domači dosegli še drugi zadetek. S spretnim preigravanjem je domači napadalec Nunić v kazenskem prostoru prišel do udarca in poskrbel še za učinkovit zaključek. V sodnikovem podaljšku je po dolgi podaji Hotića Fajić pritekel pred vratarja in ob soočenju spretno poslal žogo čez njega in postavil končni izid. Povratna tekma četrtfinalnega obračuna bo 4. decembra v Ljudskem vrtu.