Nogometaši Ilirijie in Domžal so včeraj odigrali srečanje prvega kroga Pokala Slovenije. Zmaga gostov ni bila ogrožena, saj so že ob polčasu vodili z 0:2, končni rezultat pa je bil 0:6.

Goste sta z zadetkoma z glavo v vodstvo popeljala Til Mavretić in Damjan Vuklišević, ki sta zadela v deveti in enajsti minuti ter postavila izid polčasa. V drugem polčasu je žogo v lastno mrežo, po predložku, preusmeril nekdanji član Domžal, Darko Zec. V 65. minuti domači niso izkrostili strela z bele točke, poizkusil je Jaka Corn (video). Nato je z dvema zadetkoma na sceno stopil Dario Kolobarić, najprej je na podajo Ibričića zadel z glavo, nato pa v 81. preigral domačo obrambo in dosegel zadetek za 0:5. Končni rezultat 0:6 je v 86. minuti postavil Tonči Mujan, ki je lepo izigral domačo obrambo.

ND Ilirija 1911 – NK Domžale 0:6
Mavretič 9′, Vuklišević 11′, Zec 58′ (AG), Kolobarić 68′, 81′, Mujan 86′

Naloži več novic iz Pokal

V četrtfinalu se bo poslovil najmanj en prvoligaš

Na sedežu Nogometne zveze Slovenije so bili izžrebani pari četrtfinala slovenskega pokala.…