Nogometaši Maribora so še četrtič in tretjič zapored osvojili superpokalno lovoriko. V Novi Gorici so napolnili mrežo domačega moštva in slavili s 4:1, osrednji junak tekme pa je bil Dare Vršič, ki je bil udeležen pri vseh štirih zadetkih. Že v 2. minuti tekme je podal za zadetek Damjana Vukliševića, v 19. in 77. minuti pa je bil dvakrat natančen še iz bele točke. Goričani so se sicer v 65. minuti približali z zadetkom Stephena Makinwe, ki je v štirih dneh še drugič zatresel mrežo vijoličastih, končni izid srečanja pa je v 88. minuti postavil Nusmir Fajić.

Superpokal Telekom Slovenije. Sodnik: Mitja Žganec.
Nova Gorica: Športni park, 300 gledalcev.
GORICA 1:4 MARIBOR
Makinwa (65′); Vuklišević (2′), Vršič (19 pen, 77 pen), Fajić (88′)

Menjave
Gorica: Pasqualin – Arčon (46′), Džuzdanović – Majcen (86′)
Maribor: Mendy – Zahović (69′), Sallalich – Mejač (74′), Ndiaye – Dervišević (84′)

GORICA
[team1]

MARIBOR
[team2]

Vijoličasti so povedli že v 2. minuti srečanja, potem ko je Modolo ob stranski črti podrl Fajića in bil kaznovan z rumenim kartonom, nato pa je Vršič z natančno odmerjenim prostim strelom na drugi vratnici našel mladega Vukliševića, ki je le podstavil glavo in z bližine zadel za vodstvo vijolic. Omenjeni dvojec je bil na delu tudi v 9. minuti, znova je bil po prostem strelu Vršiča pred golom najvišji Vuklišević, a bil tokrat na shrbtom obrnjen proti golu in meril preko vrat. V 17. minuti so preko Žigona prvič zapretili tudi Goričani, a je poizkus končal le v nogah gostujočih branilcev, že minuto zatem pa je Mendy po dolgi podaji in anemičnosti domače obrambe izsilil najstrožjo kazen, saj ga je v kazenskem prostoru podrl Simčič, ki mu je Žganec pokazal tudi rumeni karton. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil Vršič, ki je Simčiča poslal v levi, žogo pa v desni kot. Že v 26. minuti bi lahko vodstvo Štajercev povišal Fajić, ki ga je z globinsko podajo zaposlil Mertelj, a je visokorasli napadalec z leve polovice kazenskega prostora zadel le zunanji del mreže. V 31. minuti so še drugič poizkušali Goričani, z razdalje je meril Vanin, a potem ko je v glavo zadel Vukliševića, iztržil le kot. V zadnjih petnajstih minutah prvega polčasa se ni kaj prida dogajalo, v zadnji minuti rednega dela je žoga zletela preko prečnika na vrh mreže, potem ko je Mertelj izbijal na levi strani kazenskega prostora, a je desnico podstavil Makinwa.

V drugem polčasu so prvi zapretili Goričani, v sedmi minuti nadaljevanja je po predložku ob levi vratnici najvišje skočil Vanin, a Cotman ni imel težav z obrambo. Dve minuti kasneje je bilo precej bolj nevarno, potem ko je z razdalje natančno meril Vetrih, a se je z obrambo izkazal mladi Cotman. Mariborčani so prvič v drugem polčasu zapretili v 61. minuti, ko je Vršič žogo hitro popeljal na polovico Gorice, na desni strani zaposlil Mendyja, ki pa je streljal mimo vrat. V 65. minuti pa so Primorci le izenačili, Majcen je na levi strani kazenskega prostora zaposlil Žigon, ki je bil morda celo v prepovedanem položaju, ta pa je pred golom zaposlil Makinwa, ki je žogo z bližine spravil za hrbet Cotmana. Zadetek je Goričanom dal krila, saj so varovanci trenerja Apollonija vse resneje pogledovali proti vratom Maribora in v 70. minuti zahtevali tudi enajstmetrovko, potem ko sta se v kazenskem prostoru borila Šuler in Širok, ki je obležal na tleh. V 76. minuti pa so Goričani ostali brez Modola, ki je v kazenskem prostoru podrl Vukliševića, storil prekršek za enajstmetrovko in moral zaradi drugega rumenega kartona zapustiti igrišče, strel z bele točke je znova izvedel Vršič in tokrat meril v desni kot goriških vrat. V 84. minuti sta nevarno akcijo po levi strani igrišča izpeljala Viler in Mejač, ki je po povratni podaji Vilerja sprožil z 12 metrov, a se Simčič tokrat ni pustil premagati. Piko na i je v 88. minuti postavil Fajić, potem ko je po podaji Zahovića najprej sprožil Vršič, a se je žoga od Jogana odbila do osamljenega bosansko-hercegovskega napadalca, ki jo je rutinirano poslal v domačo mrežo.