Zadnje pokalno dejanje je nogometnim navdušencem ponudilo dvoboj dveh prvoligaških ekip. Maribor je v osmini finala, slovenskega pokala, gostil Radomlje. Radomljani so tik pred koncem rednega dela prišli do velike zmage v gosteh. Gostje so slavili z rezultatom 2:1.

Obe ekipi sta v dvoboj vstopili dokaj taktično. V prvem delu prvega polčasa zadetkov ni bilo. Tik pred koncem prvega polčasa, v 43. minuti, je za vodstvo domačih poskrbel El Arbi Soudani. Radomljani so po prvem delu zaostajali za en zadetek. V drugem polčasu se je tekma odvijala v intervalih. Ko se je že zdelo, da imajo Mariborčani vse pod nadzorom, je za izenačenje na 1:1 zadel nekdanji član Maribora, Dejan Vokić. 27-letnik je v 79. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko. Dobesedno v zadnji sekundi je po fantastično izvedenem prostem strelu, za zmago z 2:1, zadel Caio Da Cruz.

Radomlje so peti klub, ki si je priigral napredovanje v četrtfinale slovenskega pokala. Že 10. marca jih čaka gostovanje v Rogaški, medtem ko bo Maribor gostoval pri vodilni ekipi Prve lige Telemach. Tekma s Celjem se bo pričela 9. marca, ob 17:30.

Naloži več novic od KF
Naloži več novic iz Pokal

Znane zadnji disciplinske kazni

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije Boštjan Jeglič je izrekel kazni za prekrške …