Začel se je finalni dan slovenskega nogometa. Uvodni obračun na celjskem stadionu je pripadel nogometašicam Olimpije in Mure. Lovorike so se desetič v zgodovini razveselile Pomurke, ki so slavile z 1:3.

Prvi polčas ni postregel z zadetki, precej nevarnejše pa so bile Ljubljančanke. Prva priložnost je sicer pripadla Pomurkam, toda Josilene Matos po dobrem prodoru ni uspela strela usmeriti v okvir vrat. V 16. minuti se je prvič v vratih Mure izkazala Iva Kocijan, ko je z izjemno reakcijo zaustavila strel z glavo Sare Makovec. Le dve minuti kasneje je slovenska reprezentantka ponovno bila nevarna, toda po lepi akciji je streljala preveč po sredini vrat. V 28. minuti je nevarno zapretila Tatiana Georgiu, ki je streljala z več kot 30 metrov, Kocijanova pa je s skrajnimi močmi s pomočjo prečke žogo odbila v kot. Tik pred odhodom na odmor so ponovno bile nevarne črno-bele. Špela Kolbl in Kaja Korošec sta lepo kombinirali v kazenskem prostoru zmajčič, slednja pa je v zaključku akcije po podaji z desne bila v sredini za las prekratka.

Po prihodu z odmora so prve zapretile Ljubljančanke, in sicer je po lepem prodoru z roba kazenskega prostora udarila njihova kapetanka Ana Milović, a je merila previsoko. V 55. minuti pa izjemna akcija Mure. Lea Dolinar je na sredini igrišča prišla do posesti in s sijajno podajo v ogenj poslala Matosevo, brazilska napadalka pa je žogo na robu kazenskega prostora lepo spodkopala in jo poslala za hrbet prepočasne Jovane Petrović. V 66. minuti je blizu izenačenja bila Makovec, ki je lepo prodrla v kazenski prostor Mure, v zaključku akcije pa ji je zmanjkalo moči in njen poskus nekoliko z desne strani je zletel mimo vrat. V nadaljevanju so pritisnile zeleno-bele, a vrat nasprotnic niso uspele resneje ogroziti. Na drugi strani so vse več prostora imele Pomurke, ki so šest minut pred iztekom rednega dela izpeljale hitro akcijo, ko sta ponovno lepo kombinirali Kolblova in Korošec, Štajerka pa je tokrat bila uspešna in povišala na 0:2. Le nekaj trenutkov kasneje je Olimpija na drugi strani imela prosti strel, a še pred njegovo izvedbo je zaradi nevihte obračun za nekaj trenutkov bil celo prekinjen. Po vnovičnem prihodu na zelenico je iz 25 metrov močno udarila Manja Rogan in znižala na 1:2 ter vlila nekaj upanja svojemu moštvu. Ljubljančanke so vse sile usmerile v napad, na drugi strani pa so Pomurke izpeljale še eno hitro akcijo, ki jo je globoko v sodnikovem dodatku zaključila Živa Rakovec in dokončno odločila finale.

ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Mura 1:3 (0:0)

Naloži več novic iz Pokal

Prepričljiva zmaga v Skopju

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je danes, ob 15.00 uri, gostovala v Makedoniji. S…