V prvem pokalnem krogu se ni pripetilo nobeno večje presenečenje. Vsi prvoligaši so upravičilo vlogo favoritov in napredovali.

Nogometaši Tabor Sežane so v gosteh prepričljivo odpravili Videm pri Ptuju in na obronkih Haloz slavili z 1:4. Prvi polčas se je sicer končal brez zmagovalca, v nadaljevanju pa so Kraševci pritisnili na plin in na krilih Lazarja Miloševa potrdili napredovanje v 2. krog.

V Slovenski Bistrici so zmagovalca med domačo Kety Emmi Bistrico in Brdi dale šele najstrožje kazni. Redni del se je končal brez zmagovalca, pri strelih iz bele točke pa so bili uspešnejši Brici, ki so se uvrstili v 2. krog.

Na Bledu so si Celjani že po prvem polčasu zagotovili napredovanje, ko so mrežo domačega vratarja Alana Halilovića zatresli trikrat. Za zmago grofov so zadeli Novak, Kerin in Božič, pri domačih je častni zadetek dosegel kapetan Ladislav Stankko.

Pravo dramo so gledalci spremljali v Brežicah, kjer je gostoval kranjski Triglav. Varovanci Dejana Dončiča so pričakovano odlično pričeli ter na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov. V nadaljevanju e najprej sledila izključitev Tilna Mlakarja, nato pa znižanje Brežičanov. Orli so ob koncu ostali še brez Roglja, ki je morala predčasno iz igrišča, a niso dopustili presenečenja, ter se na koncu veselili napredovanja v 2. krog.

Na Goričkem je Grad dodobra namučil Krško. Potem ko se je prvi del končal brez zmagovalca, so v nadaljevanje odlično vstopili nuklearci, ter povedli. A dobrih petnajst minut pred koncem so gostitelji rezultat izenačili. Posavci so do na koncu visoke zmage prišli v zadnjih štirih minutah, ko so kar trikrat zatresli mrežo gostiteljev.

Tudi Gorica je pričakovano potrdila napredovanje pri Pesnici. Napredovanje Primorcev ni bilo v nobene delu tekme vprašljivo že na odmor so varovanci Borivoje Lučića odšli z prednostjo dveh zadetkov. V nadaljevanju so Goričani zabili še trikrat, Pesničanom več od častnega zadetka ni uspelo.

Tudi Kidričani za trenutek gostiteljem niso dopustili upov po presenečenju. Rdeče-beli so pričeli silovito in hitro povedli. Na odmor so odšli s prednostjo dveh zadetkov. Odrančani so izkoristili nekaj trenutkov nezbranosti v 64. minuti, ko je zadel Jan Harman. A Kidričani so v nadaljevanju zadeli še enkrat, in potrdili napredovanje v pokalnem tekmovanju.

V tretjeligaškem derbiju med Tolminom in Šampionom so se napredovanja veselili gostitelji, ki so imenitno pričeli srečanje in na polčas odšli s prednostjo dveh zadetkov. V nadaljevanju je sledilo izenačenje Celjanov. Zmago pa so si Tolminci priigrali v sodnikovem dodatku, ko je v napredovanje četi Jana Kraglja priboril Grega Debenjak.

Po tankem ledu so v Šenčurju hodili nogometaši lendavske Nafte, ki so si napredovanje zagotovili šele v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je za napredovanje mrežo gostiteljev zatresel Vedran Vinko.

Najvišjo zmago 1. kroga so vpisali nogometaši Kalcer Radomelj, ki so v Dobrovcih zabili kar desetkrat. Varovanci Oskarja Drobenta, so v prvem polčasu dosegli štiri zadetke, v nadaljevanju pa še bolj pritisnili na plin, ter dodobra napolnili mrežo Štajercev.

Rezultati:

Videm pri Ptuju : CherryBox24 Tabor Sežana 1:4 (1:1)

150; Lovenjak 39`; Požrl 19`, Milošev 49`, 64`, 71`

Kety Emmi Bistrica : Brda 5:6 (2:2; 1:2)* po 11-m

150; Jelenko 25`, 72`; Perše 36`, 44`

Bled Hirter : Celje 1:3 (0:3)

300; Stanko 65`-11m; Novak `, Kerin 19`, Božič 35`

Brežice Terme Čatež : Triglav Kranj 1:2 (0:2)

150; Vinko 93`

S.Rojko Dobrovce : Kalcer Radomlje 0:10 (0:4)

200; Ahačič 25`, 88`, Stariha Leban 27`, Marinšek 31`, 61`, Pišek 45`-11m, Pogaljen 57`, Gojak 67`, Nikolić 68`, 73`

Naloži več novic iz Pokal

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogometaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na iz…