Nogometaši kranjskega Triglava so se na pokalnem gostovanju v Škofji Loki znesli nad domačini ter člana 3. SNL ugnali s kar 0:6. Orli so z napredovanjem zaključili krog ekip, ki bodo nastopale v drugem krogu.

Domači tretjeligaš ni mogel parirati razpoloženim Kranjčanom, ki so že v prvem delu prišli do visoke prednosti. Najbolj razpoložen v gorenjskih vrstah je bil Adam Jakupović, ki se je trikrat vpisal med strelce. Dvaindvajsetletnik je s prvima dvema zadetkoma na srečanju tlakoval pot do udobnega vodstva orlov na odmoru. Po tem, ko je njegov trud v 35. minuti iz najstrožje kazni nadgradil Oliver Kregar sta ekipi prvi polčas zaključili z rezultatom 0:3. Tudi v drugem delu se zgodba na terenu ni spreminjala. Kmalu po prihodu iz slačilnic je Jakupović dodal svoj tretji zadetek, v nadaljevanju pa sta se med strelce vpisala še Janko Ivetić in Matic Kopač, ki sta potrdila visoko zmago in zasluženo napredovanje v naslednji krog.

Pokala Pivovarne Union, 1. krog:
Škofja Loka – Triglav Kranj 0:6 (0:3)

Naloži več novic od D.Š.
Naloži več novic iz Pokal

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogo metaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na i…