Napredovanje v pokalnem tekmovanju si je zagotovil tudi Rudar iz Velenja, pri katerem uspešno nastopa tudi nekdanji as Olimpije, Nik Omladič. Za zmago Rudarja nad Dobrovcami (4:1) je že v prvem polčasu zabil dvakrat.

Omladič, ki sedaj svoje razkošno znanje razkazuje na drugoligaških zelenicah v dresu Rudarja, je prvi zadetek prispeval že v prvi minuti srečanja, piko na i sijajni predstavi pa dodal z zadetkom v 40. minuti, ko je tudi postavil rezultat prvega polčasa. Omladič je nato ostal kar v slačilnici, v nadaljevanju pa so priložnost za igro dobili mnogi rezervisti Rudarja. V drugem polčasu smo videli še tri zadetke. Pod dva so se podpisali domačini, častni gol pa so dosegli tudi gostje. Za Rudar sta zadela še Luka Mezga, ki je v 59. minuti po lepi akciji s strelom iz 17 metrov poskrbel za potezo tekme, ter Nikola Pejović v zaključnih minutah. Za veselje gostujočih navijačev je petnajst minut pred koncem srečanja poskrbel Anej Polak, ki je izkoristil veliko napako ožje obrambe knapov.

Rudar Velenje – Dobrovce 4:1 (2:0)
Strelci: Omladič (1′, 40′), Mezga (59′), Pejović (90′); Polak (75′)

Naloži več novic od M. Š.
Naloži več novic iz Pokal

V četrtfinalu se bo poslovil najmanj en prvoligaš

Na sedežu Nogometne zveze Slovenije so bili izžrebani pari četrtfinala slovenskega pokala.…