Nogometaši Olimpije so kljub porazu na povratni tekmi četrtfinala slovenskega pokala uspeli ohraniti prednost s prve tekme  in se s skupnim izidom 2:1 uvrstili v polfinale. V prvem polčasu je igra potekala predvsem na sredini igrišča, v drugem delu pa so na zelenici prevladovali Domžalčani, ki so v 51. minuti povedli, zadel je Zeni Husmani, kar pa ni bilo dovolj za preboj v polfinale.

Pokal Slovenije – povratna tekma četrtfinala. Glavni sodnik: Dejan Balažic.
Domžale: Športni park,  600 gledalcev.
DOMŽALE 1:0 OLIMPIJA
Strelci: Husmani (51)
Naprej Olimpija z 2:1

Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Požeg Vancaš, Vuk S. (od 81′ Ožbolt), Jelar, Parker, Majer, Janža, Korun, Husmani. Na klopi: Balažic, Ljubović, Dobrovoljc, Gabrič, Kous in Banović. Trener: Luka Elsner.
Olimpija: Džafić, Eteme (od 76′ Delamea), Jović, Šporar (od 90+3′ Djermanović), Andjelković, Vukčević, Ivelja (od 65′ Božič), Omladič, Apatič, Mitrović in Radosavljević. Na klopi: Šeliga, Zarifović, Trifković in Zorc. Trener: Milorad Kosanović.

Prvo tekmo četrtfinala pokalnega tekmovanja so v Ljubljani z dvema zadetkoma dobili Ljubljančani. Tedaj sta v polno zadela Rok Baskera, ki je po težki poškodbi že sklenil letošnjo sezono, in Andraž Šporar, ki je mrežo zatresel z bele točke. Oba trenerja sta zaradi poškodb imela nekaj težav s sestavo ekipe. Pri Domžalčanih so manjkali Nemanja Maksimović, Marko Kovjenić in Tadej Rems, na ogrevanju je Darko Zec začutil bolečino v preponi, zato je tekmo v prvi enajsterici začel Gaber Dobrovoljc. Prvič je v kadru Domžal napadalec mladinske ekipe Alen Ožbolt. V taboru Olimpije pa trener Kosanović ni mogel računati na Roka Baskero, Enisa Djurkovića, Matica Finka in Davorja Bagarića.

Obe ekipi sta v prvi polčas krenili zelo rezervirano, igra je večinoma potekala predvsem na sredini igrišča. Glavni sodnik Balažic je že v 5. minuti pokazal rumeni karton. Dobil ga je Omladič, saj je z roko v obraz zadel Janžo. V naslednji minuti je prosti strel za Olimpijo izvajal Omladič. V kazenskem prostoru je z glavo poizkušal Mitrović, blizu je bil tudi Anđelković, a je žoga zletela mimo desne vratnice. V 13. minuti je do strela prišel Anđelković, ki je iz obrata meril mimo leve vratnice. Čez dve minuti je bilo zopet vroče v kazenskem prostoru Domžal. Prosti strel je izvajal Omladič, a je v kazenskem prostoru uspešno odbil Jelar. Po avtu Olimpije je Apatič, nekdanji član Domžal, poslal nevaren predložek pred vrata, kjer je Eteme z glavo streljal za las previsoko. V 21. minuti je po prostem strelu Ivelje na prvi vratnici uspešno odbil Slobodan Vuk. Isti igralec je pozneje močno sprožil proti vratom, z obrambo pa se je izkazal vratar Vidmar. Čez sedem minut nevaren protinapad Olimpije, Šporar je na vrhu kazenskega prostora žogo nastavil Omladiču, ki je s prve streljal za las mimo leve vratnice Domžal. Pozneje so zapretili tudi domači, Husmani je podal na desno stran do Skubica. Slednji je poslal oster predložek pred vrata, kjer je slabo z glavo odbil Anđelković. Iz vrat je šel vratar Džafić, ki je s pestjo zgrešil žogo, a Slobodan Vuk tega ni uspel kaznovati. V 38. minuti je Jelar izgubil žogo na sredini igrišča. Do nje je prišel Ivelja, ki je s slabih 30 metrov meril previsoko. V zadnjih minutah prvega polčasa je najprej Majer na desni strani v ogenj poslal Skubica. Ta je poslal nizek predložek pred vrata, kjer je bil zanesljiv vratar Đafić. Za konec pred odmorom pa je Vuk streljal  s 25 metrov in meril mimo desne vratnice.

Po zaspanem prvem polčasu so Domžalčani odločno začeli drugi polčas. Kmalu je z desnega roba kazenskega prostora s strelom poizkušal Vuk, ki je meril mimo desne vratnice. Dve minuti kasneje pa prva najlepša priložnost za domače. Hitronogi napadalec Parker je pobegnil po levi strani in prodrl v kazenski prostor, kjer je močno podal pred vrata, do žoge je prišel Vuk, ki je s štirih metrov stresel prečko. Do odbitka je prišel še Jelar, ki je streljal čez vrata. Vseeno pa so Domžalčani v naslednji minuti le premagali ljubljanskega vratarja Džafića. V 50. minuti  so Domžalčani krenili v hiter protinapad. Parker je na levi strani izigral obrambo Olimpije, podal  v sredino, kjer je Jelar podajo podaljšal do Husmanija, ki je z 16 metrov žogo poslal v spodnji desni kot nemočnega Džafića. Zgodnji zadetek je dal domačim še več zagona, ki so napadali in oblegali ljubljanska vrata, ob tem pa jih je glasno spodbujal tudi domači trener Luka Elsner. V 63. minuti zopet lepa priložnost za domače. Parker je na levi strani podal do Požega Vanceša, ki je preigral tri gostujoče nogometaše. in močno streljal z roba kazenskega prostora je, vratar Džafić pa je žogo s pestmi odbil. trener Ljubljančanov ni bil najbolj zadovoljen z igro obeh defenzivnih vezistov, predvsem Đorđe Iveljo, zato ga je v 66. minuti nadomestil z Blažom Božičem. Minute so tekle, Domžalčani pa so prevladovali na igrišču in si nanizali kar nekaj zrelih priložnosti. V 71. minuti je Parker priboril prosti strel na levi strani polovice Olimpije. Po predložku Požega Vancaša pa je z glavo odbil Mitrović. Dve minuti kasneje je hitronogi napadalec iz Anglije, ki je povzročal gostujočim branilcem, predvsem Joviću kar precej preglavic, je na vrhu kazenskega prostora našel Vuka, ki je iz obrata meril mimo desne vratnice. V 77. minuti je Delamea Mlinar zamenjal Etemeja, pet minut kasneje pa je domači trener Luka Elsner ponudil priložnost mlademu 17-letnemu talentiranemu napadalcu Alenu Ožboltu, ki je prvič debitiral v članski ekipi. Mladi napadalec je čez nekaj minut zapravil najlepšo priložnost za drugi zadetek Domžal. Pred kazenskim prostorom Olimpije je Janža izbil žogo Radosavljeviću, do katere je prišel Ožbolt, ki je sam krenil proti gostujočim vratom, a je njegov poizkus ubranil vratar Džafić in tako preprečil zanesljivi zadetek. Domači se po tem neuspehu niso predali, zato so nadaljevali s pritiskom proti vratom Olimpije. Zadnjo priložnost za domače je imel Požeg Vancaš, ki  je poizkusill z močnim strelom s slabih 30 metrov, vendar je žoga zletela za las previsoko. V sodnikovem podaljšku so se gostje krčevito branili in po sodnikovem pisku so se veselili napredovanja v polfinale.

Poleg Olimpije sta se v polfinale že prejšnji teden uvrstila Rudar, ki je bil v dveh tekmah boljši od Celja, in Gorica, ki je odpravila drugoligaša Aluminij. Četrtega polfinalista bo dal obračun med Šenčurjem in Mariborom, ki bosta prvo tekmo odigrala prihodnjo sredo ob 18. uri.