V deževnem Celju sta pred več kot 9000 glavo množico danes peti večni derbi v sezoni odigrala Olimpija in Maribor. Tekma je za Olimpijo odločala o dvojni kroni, za Mariborčane pa predstavljala možnost maščevanja za nedavni poraz. Redni del srečanja ni prinesel spremembe začetnega rezultata, po 120. minutah igre pa so zmaji prišli do zmage z rezultatom 2-1.

Uvodne minute finala pokala na razmočenem terenu stadiona Z’Dežele niso prinesle večjih priložnosti, ekipi pa sta kljub temu pokazali, da bosta za pozitiven rezultat uporabili vse predstavljive metode. Že po dveh minutah igre je prišlo do prve prekinitve, ko je zaradi odrivanja pred izvedbo kota in kasnejšega ugovarjanja porumenel zvezdnik vijoličastih Marko Tolić. V 22. minuti so po hitrem protinapadu do priložnosti prišli Mariborčani, ponesrečen strel Žana Vipotnika pa je Matevž Vidovšek obranil. Drugi del prvega polčasa sta ekipi na celjski zelenici, ki je bila zaradi močnega dežja iz minute v minuto bolj podobna bazenu, odigrali previdneje. V 40. minuti so si novo priložnost priigrali Mariborčani, zaključek Ivana Brnića pa je bil preslab za spremembo izida. Ob izteku rednega dela prvega polčasa so tudi zmaji resneje ogrozili vrata Ažbeta Juga. Do zaključka je po podaji Svita Sešlarja prišel Timi Max Elšnik, njegov strel z roba kazenskega prostora pa je vratar vijoličastih obranil.

Drugi polčas sta rivala ob nespremenjenem začetnem izidu in še naprej trajajočem nalivu otvorila dokaj izenačeno. Prvi so v nadaljevanju preko Ivana Brnića v 58. minuti vrata nasprotnika ogrozili Mariborčani, strel krilnega napadalca vijoličastih pa je Matevž Vidovšek obranil. Za prvo daljšo prekinitev na tekmi so v 61. minuti poskrbele Viole, ki so ob pomoči pirotehničnih sredstev zelenico celjskega stadiona zavile v dim. Po prekinitvi so ob izteku 74. minute Mariborčani ponovno ogrozili vrata tekmecev, vratar Olimpije pa je bil še enkrat več na pravem mestu. V 85. minuti se je v obetavni priložnosti znašel Žan Vipotnik, slavje Štajercev pa je v zadnjem trenutku preprečil David Sualehe. Za izgrede na igrišču je ob izteku rednega dela poskrbel Timi Max Elšnik, ki je po prekršku grdo odrinil Marina Laušića. Slednji je za grob prekršek prejel rumeni karton, enaka kazen pa je na začudenje navijačev doletela kapetana zeleno-belih. V 9. minuti sodnikovega dodatka je vratar Olimpije Matevž Vidovšek stvari dobesedno vzel v svoje roke – ob udarcu iz kota je očitno odrinil Marka Tolića, glavni sodnik pa je dosodil najstrožjo kazen v korist Maribora. Odgovornost za strel je prevzel prav Marko Tolić, vratar Olimpije pa je njegovo namero prebral in obranil poizkus “panenke”. Redni del finala pokala se je končal brez zadetkov.

V uvodnih minutah podaljška sta si obe ekipi priigrali po eno resno priložnost, nobena izmed njiju pa ni našla poti v mrežo nasprotnika. Na prvo spremembo izida so morali navijači čakati vse do 103. minute, ko je do žoge v kazenskem prostoru Maribora prišel Justas Lasickas in jo pospravil za hrbet Ažbeta Juga. Trener Maribora Damir Krznar je v 114. minuti v igro poslal Nemanjo Mitrovića, slednji pa je po nekaj sekundah s prvim dotikom na tekmi poskrbel za izenačenje in evforijo med navijači 16-kratnih državnih prvakov. V 122. minuti, ko so bili že vsi na terenu z glavo pri izvajanju enajstmetrovk, se je glavni sodnik Bojan Mertik odločil za ogled VAR-a in dosodil enajstmetrovko v korist novopečenih državnih prvakov. Slednjo je uspešno realiziral kapetan zmajev in postavil končni rezultat 2-1 ter potrdil dvojno krono Olimpije.

NK Olimpija – NK Maribor 2:1 (0:0)
Lasickas 103′, Elšnik 122′ ; Mitrović 114′

Naloži več novic od Anže Mlakar
Naloži več novic iz Pokal

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogometaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na iz…