Velenjski Rudar je prvi prvoligaš, ki je že končal z nastopanjem v pokalnem tekmovanju v tej sezoni, za Velenjčane je bil usoden sežanski Tabor. Na današnjih preostalih sedmih tekmah večjih presenečenj ni bilo, izpostavimo lahko le izenačen dvoboj med Ilirijo 1911 in Krškim, ki so ga ob koncu gostje dobili šele po streljanju najstrožjih kazni.

Prvi zadetek dneva so gledalci videli v Murski Soboti, potem ko je Zarica preko Ahačiča nekoliko presenetljivo povedla že v drugi minuti srečanja na Fazaneriji. Vendar pa so domačini hitro prišli do preobrata ter po zadetku Karničnika izenačili, nato pa v 15. minuti iz enajsmetrovke tudi povedli. Strelec najstrožje kazni je bil Maroša. Triindvajsetletnik je bil ponovno uspešen na začetku drugega polčasa, ko je v 47. minuti izid povišal, nato pa v 59. s svojim tretjim zadetkom srečanje tudi odločil. Vmes pa so Muraši zapravili tudi najstrožjo kazen, ki jo je ubranil gostujoči vratar Hafner. Kranjčani so tri minute kasneje preko Žurge sicer prišli do znižanja izida, vendar je njihove upe le nekaj trenutkov kasneje pokopal Bobičanec in postavil izid srečanja.

Na Ptuju sta Drava in Brda poskrbela za ponovitev sobotne tekme v 2. SNL in tudi tokrat so uspešnejši bili Ptujčani. Uvodne minute so minile ob rahli terenski pobudi gostov, ki pa si izrazitejših priložnosti niso priigrali. V 17. minuti so domačini zahtevali najstrožjo kazen, vendar glavni sodnik Borošak padca Marciusa v kazenskem prostoru ni okarakteriziral kot prekršek. Nekaj trenutkov kasneje je Školnik s podajo odlično našel vtekajočega Šalamuna, ki pa je z glavo meril tik ob desni vratnici. Ptujčani so vse bolj napadali in v 26. minuti vendarle povedli, potem ko je strel Marciusa v gol preusmeril Golob. Po zaostanku so se ponovno prebudili Primorci, vendar Damiano dvakrat ni bil uspešen. Kazen je prišla v samem zaključku prvega dela, ko je Marcius ponovno padel v kazenskem prostoru, tokrat sodniška piščalka ni ostala nema, in prav 20-letni Celjan je strel z bele točke realiziral. V drugem delu se je okvir vrat stresel kar trikarat. Prvič je za las prekratek bil Šalamun, ki je po kombinaciji Čeha in Marciusa prišel do strela, vendar zadel le vratnico. Podobno je na drugi strani bil neuspešen Shongo, nato pa je prečnik pri domačih zadel tudi Lonzarič. Ko je že kazalo, da se izid ne bo spreminjal so gostje v 90. minuti prišli do znižanja preko Ferjančiča, nato pa do konca več niso resneje ogrozili domačih vrat.

V bližnjem Vidmu so gostovali Radomljani in so po slabšem začetku na uvodu sezone svojo jezo znesli na domačemu tretjeligašu. Prvi polčas so lanski prvoligaši dobili z minimalnim vodstvom po golu Cerarja, nato pa so v nadaljevanju stopili na plin in zlahka prihajali do novih nevarnih situacij. Igralec Maribora na posoji Hajrić je v 55. minuti rezultat povišal, nekaj trenutkov kasneje pa so Kovjenić, Trdin in Nuhanović v razmaku šestih minut vsi zadeli po enkrat in po 67. minutah je na srečanju odjeknila petarda. Gostje se niso zaustavljali in v 78. minuti je Hajrić zabil še drugič, v zaključku srečanja pa so do častnega zadetka prišli tudi domačini.

Presenečenje kroga so pripravili Sežančani, ki so na domačem terenu presenetili velenjski Rudar. Gostje so sicer na začetku srečanja prevladovali na terenu, vendar so pred domačim kazenskim prostorom nepotrebno komplicirali in njihovi napadi so ostajali brez pravega zaključka. Na drugi strani je Tabor pretil iz protinapadov in v 19. minuti je Duspara domačine tudi povedel v vodstvo. Zadetek je nato ponovno prebudil četo Marijana Pušnika, ki je v 37. minuti vendarle izid preko Radića poravnala. V drugem delu je domači strateg Barut v igro poslal sprva Salkića ter kasneje še Pavića, kar se je takoj opazilo tudi na terenu. Tabor je večkrat izvedel hitre protinapade in bil blizu vodilnemu zadetku, do katerega pa je vendarle prišel v 87. minuti, ko je domačine v vodstvo povedel Sever. Velenjčani so vse sile preusmerili v napad, vendar so Sežančani zadržali vse nalete, nato pa globoko v sodnikovem dodatku izvedel še eno hitro akcijo, ki jo je zaključil Pavić in potrdil napredovanje v naslednji krog.

Na papirju najlažjo delo so imeli Jadran Dekani, ki so gostovali v Mežici pri domačemu četrtoligašu. Primorci so vlogo favorita potrdili in po golu Fortune odšli na odmor z minimalno prednostjo. V drugem delu so po zadetkih Rupnika in Petrovčiča povedli s 3:0. Žarek za domačine je posijal v zaključku tekme, ko je izid znižal Hutmajer, vendar pa je nato le minuto kasneje Petrovčič s svojim drugim golom postavil piko na i ter poskrbel za zmago s 4:1.

Ilirija je na domačem terenu gostila na začetku sezone prerojene Krčane in trenutno četrtouvrščeno moštvo prve lige dodobra namučila. Regularen del tekme je minil ob pobudi Krčanov, ki so si sredi prvega polčasa priigrali tudi najlepšo priložnost za dosego zadetka, vendar je domačine po strelu Gajiča rešil okvir vrat. Tik pred koncem rednega dela je do lepe priložnosti prišel še Jurina in že preigral domačega vratarja Barukčiča, vendar se nato zapletel in ostalo je pri 0:0. Ker je po 90. minutah rezultat še vedno bil neodločen so sledili podaljški in sredi prvega se je priložnost ponudila tudi Iliriji, potem ko so gostje ostali z igralcem manj, saj je igrišče zaradi poškodbe moral zapustiti Diyoke in ker je gostujoči trener Balajić vse menjave opravil že sredi drugega polčasa so Krčani tekmo bili primorani nadaljevati z igralcem manj. Ljubljančani so najbližje zadetku bili v drugem podaljšku, vendar Frelih svoje priložnosti ni uspel realizirati. Sledile so enajstmetrovke, kjer pa je blestel gostujoči čuvaj mreže, ki je ubranil prva dva strela, v tretji seriji pa je strel domačih zletel preko vrat. Gostje so na drugi strani svoje strele rutinirano izkoristili ter se veselili zmage.

V Lendavi je domača Nafta gostila Celjane, ki so nastopili v nekoliko premešani zasedbi. Prvi so preko Novinića sicer zapretili domačini, nato pa so gostje potrdili vlogo favorita in v 17. minuti preko Šušnjare prišli do vodstva. Štiri minute kasneje bi Požeg Vancaš izid lahko povišal, vendar je njegov strel stresel le okvir vrat. Celjani so še naprej napadali in v 30. minuti ponovno bili blizu drugega zadetka, a je Pišek z roba kazenskega prostora za las zgrešil. V 39. minuti se ni proslavil Lupeta, ki je že preigral Raduho, vendar v nadaljevanju zgrešil prazna vrata. Napadi gostov so se vendarle obrestovali tik pred koncem prvega dela, potem ko je Požeg Vancaš z glavo izkoristil podajo Žinka in postavil izid polčasa. Tudi v nadaljevanju so Celjani bili boljši nasprotnik, nato pa je drugi rumeni karton Šauperla postavil stvari na glavo. Z igralcem več so se prebudili tudi domačini in v 84. minuti prišli do znižanja izida, uspešen je bil Osmanaj. Lendavčani so v zadnjih minutah vse sile usmerili v napad in v 89. minuti ponovno zatresli celjsko mrežo, vendar je stranski sodnik Sužnik dvignil zastavico in označil prepovedan položaj, tako da je ostalo pri rezultatu 2:1 v korist Celjanov.

Prenovljeni Koprčani, ki bodo v tej sezoni nastopali v četrti ligi, so pred okrog 500 gledalci na domačem terenu gostili prevaljski Korotan. Primorci so do uvodnega zadetka prišli v samem zaključku prvega polčasa, ko je bil uspešen Jerman. Vajo so domačini ponovili v zaključku drugega dela, ko sta v sodnikovem dodatku v razmaku dveh minut zabila Popović in Klarić. Koper je tako na otvoritvi sezone visoko premagal tretjeligaša ter ob Sežančanih kot edini v prvem krogu premagal klub iz višje lige.

Današnje tekme 1. kroga pokala:
ILIRIJA 1911 – KRŠKO 0:0 (0:0) – 0:3 po streljanju 11m

CHERRYBOX24 TABOR SEŽANA – RUDAR VELENJE 3:1 (1:1)
Duspara (19′), Sever (87′), Pavić (90+4); Radić (37′)

TAB AKUMULATOR MEŽICA – JADRAN DEKANI 1:4 (0:1)
Hutmajer (85′); Rupnik (29′), Fortuna (59′), Petrovčič (76′, 86′)

DRAVA PTUJ – BRDA 2:1 (2:0)
Golob (26′), Marcius (45′ 11m); Ferjančič (90′)

VIDEM – KALCER RADOMLJE 1:6 (0:1)
Božak (85′); Cerar (22′), Hajrić (55′, 78′), Kovjenić (61′), Trdin (64′), Nuhanović (67′)

MURA – ZARICA KRANJ 5:2 (2:1)
Karničnik (9′), Maroša (15′ 11m, 47′, 59′), Bobičanec (68′); Ahačič (2′), Žurga (62′ 11m)

KOPER – KOROTAN PREVALJE 3:0 (1:0)
Jerman (44′), Popović (90′), Klarić (90+2′)

NAFTA 1903 – CELJE 1:2 (0:2)
Osmanaj (84′); Šušnjara (17′), Požeg Vancaš (44′)

Naloži več novic iz Pokal

V finalu prvoligaš proti drugoligašu

Znana sta polfinalna para letošnjega pokalnega tekmovanja. V velikem finalu, ki bo na spor…