Nogometaši Celja so prvi krog prenovljenega pokalnega tekmovanja začeli silovito ter na gostovanju v Laškem vknjižili visoko zmago. Domačo mrežo so v 90 minutah izdatno napolnili.

Končni rezultat se je ustavil pri zelo visokih 0:9, kar je po večini odigranih tekem prvega kroga z naskokom najvišja zmaga kateregakoli moštva. Pri grofih je posebej blestel Gregor Bajde, ki je v vsakem od polčasov zabil po tri zadetke in se s skupno šestimi zadetki izstrelil na vrh lestvice strelcev.

Laško – Celje 0:9 (0:5)
Bajde (5′, 11′, 15′, 72′, 73′, 76′), Matić (23′), Vuklišević (39′), Janjičić (64′)

Spodaj prilagamo fotogalerijo iz sredinega obračuna, skozi fotografski objektiv Urbana Lesjaka:

Naloži več novic iz Pokal

Gorica petič ali Beltinci prvič?

V sl ovenskem pokalnem tekmovanju preostale štiri udeležence čaka hud boj za finalno vstop…