Torek in sreda sta se rezervirana za štiri pokalne tekme. Prvi polfinalist letošnje izvedbe pokalnega tekmovanja so Domžalčani, ki so na povratni tekmi nadoknadili zaostanek in se z zmago 1:3 (skupno 2:3) uvrstili v nadaljevanje tekmovanja, s tem pa končali ljubljanske upe po pokalni lovoriki.

Pokal Slovenije – druga tekma četrtfinala. Sodnik: Davor Drečnik.
Ljubljana: Stožice, 1.000 gledalcev.
OLIMPIJA LJUBLJANA 1:3 DOMŽALE

Burgič (82′); Korun (8′), Maksimović (18′), Zec (41′)
Olimpija: Šeliga, Jović, Zajc, Rodić (46′ Burgič), Matić, Šporar, Vukčević (46′ Valenčič), Delamea Mlinar, Kapun (77′ Đurković), Zarifović, Mitrović. Trener: Darko Karapetrović.
Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Horić, Maksimović, Parker, Simić (89′ Dobrovoljc), Majer (46′ Požeg Vancaš), Janža, Morel (75′ Podlogar), Korun. Trener: Luka Elsner.

Domžalčani so po prebrisani in učinkoviti igri v prvem polčasu povsem nadigrali Olimpijo in jim do odmora zabili že tri gole. Gostje so se premeteno postavili v obrambo in navidezno pobudo pustili Ljubljančanom, čakali na napake domačinov in jih s pametno igro tudi dočakali. Po dobrih osmih minutah je po podaji s kota Korun zadel in zmaji so se hitro znašli v zaostanku. Deset minut zatem je za 0:2 zopet z glavo zadel Nemanja Maksimović. Za piko na i furioznemu prvemu polčasu je zadel še Darko Zec in tako Ljubljančane že v prvem delu preprečil pot v polfinale pokalnega tekmovanja, saj bi morali zeleno-beli v drugem polčasu doseči kar tri zadetke. V drugem delu tudi rezervista Valenčič in Burgič nista mogla narediti kaj več od le častnega zadetka, ki ga je za domače prispeval prav slednji.

Avtor: Gašper Krvina

Naloži več novic iz Pokal

Gorica po loteriji enajstmetrovk do vstopnice za finale

Prvi finalisti letošnjega pokala so nogometaši Gorice, ki so na domačem terenu po streljan…