Nogometaši Maribora so na prvi polfinalni tekmi pokala Slovenije premagali Muro z 1:0 (0:0). Povratna tekma bo 24. aprila v Murski Soboti. V drugem polfinalu sta Olimpija in Aluminij, prva tekma bo na sporedu v četrtek ob 20. uri v Kidričevem, povratna pa 23. aprila v Ljubljani.

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 3500, sodniki: Glažar, Kovačič in Skok.

* Strelec: 1:0 Hotić (85.).
* Maribor: Pirić, Milec, Rajčević, Ivković, Viler, Cretu (od 67. Vršič), Dervišević, Pihler (od 78. Vrhovec), Hotić, Tavares (od 90. Bajde), Zahović.
* Mura: Obradović, Kous, Peričić, Maruško, Šturm, Lorbek, Kozar, Kouter, Bobičanec (od 65. Karničnik), Šušnjara (od 81. Horvat), Maroša (od 75. Sirk).
* Rumeni kartoni: Ivković, Milec; Šušnjara, Maruško, Kozar.
* Rdeči karton: /.

Mariborčani, ki so v začetku aprila poskrbeli za nekaj pozornosti s tem, ko so se pojavila namigovanja o tem, da trener Darko Milanič ni več varen na trenerskem stolčku, so “krizo”, ki so jo končali s sestankom celotnega strokovnega vodstva kluba in po besedah športnega direktorja Zlatka Zahoviča s “100-odstotno podporo Milaniču”, prestali brez večjih prask. Čeprav igra ni navdušila, so vijolični prišli do prednosti.

Prvi polčas ni ne eni ne drugi ekipi prinesel prednosti. Maribor je v polju malce prevladoval, a znova ni bil konkreten.

Na drugi strani so Sobočani nekajkrat poskusili, v 11. in 30. minuti Luka Bobičanec, v 18. Klemen Šturm, v 34. pa še Nino Kouter, a so bili streli premalo natančni ali pa je bil na mestu Kenan Pirić.

Domači so še najbolj zagrozili v 39. minuti, ko je Luka Zahović iz obrata meril previsoko. Tri minute pred tem je v kazenskem prostoru Mure padel Aleks Pihler v dvoboju z Maticem Maruškom, vendar se sodnik ni oglasil.

V drugem polčasu je v 51. minuti najprej poskusil Zahović z glavo, a bil nenatančen, tako kot Marcos Tavares v 59. minuti. V 61. minuti je z roba kazenskega prostora poskusil še Martin Milec, Matko Obradović pa je bil na mestu.

Zatem so imeli tudi igralci Mure dve polpriložnosti, ki pa se nista končali z dovolj dobrima streloma Luke Šušnjare in Žana Karničnika.

V 85. minuti pa so Mariborčani povedli, potem ko je Dino Hotić lepo zadel s strelom s 25 metrov, žogo je poslal v desni zgornji kot.

Finale bo 31. maja v Celju.

Vir novice: sta.si

Naloži več novic iz Pokal

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogometaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na iz…