Torkovo in sredino popoldne sta bila namenjena šestim pokalnim obračunom osmine finala. Z izjemo velenjskega Rudarja, ki ga je izločila Krka, se je v nadaljevanje tekmovanja uvrstilo vseh pet prvoligašev, saj bodo trije, Maribor, Radomlje in Gorica svoje obveznosti opravili v prihodnjih tednih. Najbolj napeto je bilo v Kranju.

Celjani so se, morda kar nekoliko proti pričakovanjem, namučili v Kranju. V napovedi smo sicer napovedali, da se kranjska Zarica, ki ima v letošnji sezoni v 3. SNL center visoke ambicije, ne bo kar tako predala, kljub temu pa je verjetno malokdo pričakoval, da bodo imeli poletni Celjani toliko težav s tretjeligašem. Gorenjci, ki v novi sezoni na štirih tekmah še niso oddali točke, so povedli v 28. minuti, mrežo Matica Kotnika je zatresel nekdanji član rumeno-modrih, Dejan Robnik. Tik pred koncem polčasa so Celjani ostali še z igralcem manj, saj je bil zaradi grobega prekrška izključen Marko Jakolić, ki mu je sodnik Davor Drečnik pokazal neposredni rdeči karton. Gostujoči strateg Simon Rožman je ob polčasu namesto Sebastjana Gobca in Andraža Žureja v igro poslal udarni sili, Valona Ahmedija in Benjamina Verbiča, ki sta pripomogla do hitrega preobrata, saj so grofje iz zaostanka v prednost prešli v vsega dveh minutah. Na razmočenem igrišču je Sunny najprej izkoristil podajo novinca Mislava Oršića, dve minuti kasneje pa je po asistenci Verbiča zadel še drugič in postavil tudi končni izid srečanja, čeprav so si Celjani v nadaljevanju pripravili še nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.

V večernem terminu sta se pomerila Korotan in Olimpija, ki sta v preteklosti že bila bitke tudi na prvoligaški sceni. Takrat je sicer šlo za druga pravna subjekta, a ime ostaja, zato je bila prevaljska tribuna lepo zapolnjena, saj si je obračun ogledalo dobrih 800 gledalcev. Ljubljančani so povedli po devetih minutah igre, ko je po podaji mladega Maria Jurčevića z roba kazenskega prostora zaključil Filip Valenčič in s pomočjo enega od domačih branilcev matiral vratarja Tilna Marčiča. Prevaljčani so se pogumno zoperstavili favoriziranim gostom, ki v prvem polčasu niso uspeli povišati svojega vodstva. V 58. minuti je po lepi podaji v kazenski prostor Marko Vukčević še lepše žogo spravil mimo vratarja Marčiča in žogo mirno poslal v nebranjena vrata. Šest minut zatem je mladi Črnogorec v dresu zeleno-belih zadel še drugič. Domači branilci so po predložku z leve strani igrišča povsem pozabili na Vukčevića, ki je imel sicer nekaj težav, a žogo vseeno spravil v prevaljsko mrežo. Delo je v 67. minuti dokončal Enis Djurković, ki je zadel po diagonalnem strelu z leve polovice kazenskega prostora.

V sredo so bili odigrani še štirje obračuni, naše napovedani so se uresničile, saj je bilo najbolj zanimivo v Kranju, kjer sta se merila Triglav in Domžale, ki so si napredovanje zagotovile šele po enajstmetrovkah, pa čeprav so varovanci trenerja Luke Elsnerja v 63. minuti z zadetkom Zenija Husmanija povedli z 2:0. Vodilno moštvo državnega prvenstva je povedlo v 25. minuti, ko je po podaji Nejca Skubica zadel osamljeni Sasha Aneff. Kranjčani so zaostanek znižali štiri minute po drugem zadetkov gostov, ko je po samostojnem prodoru zadel Matej Poplatnik, za podaljške pa je deset minut pred koncem rednega dela srečanja poskrbel Darko Djukić, ki je z glavo zadel po prostem strelu Vlada Šmita. Podaljške so z zadetkom odprli gostje, potem ko je Korun mojstrsko izvedel prosti strel in z 20 metrov zadel v spodnji desni kot domačih vrat, a se trmasti Gorenjci niso predali in so v 115. minuti izid poravnali še drugič. Že omenjeni Šmit je izvedel avt z leve strani igrišča, žogo vrgel v osrčje kazenskega prostora, žoga se je odbila do Aleksa Pihlerja, ki je z 20 metrov zatresel mrežo svojih delodajalcev, saj v letošnji sezoni za Triglav igra posojen s strani Domžal. V uvodnih dveh serijah enajstmetrovk sta bila za Triglav natančna Šmit in Matej Poplatnik, za goste pa Korun in Benjamin Morel, v tretji seriji pa je Nejc Vidmar zaustavil poizkus Pihlerja, ki je meril po sredini, medtem ko je bil Anže Jelar, nekdanji Triglavan, uspešen. V četrti seriji se je z obrambo izkazal domači vratar Golubović, ki je zaustavil strel Ožbolta, Blaž Poljanec pa je bil uspešen. V zadnji seriji je Nejc Skubic zatresel mrežo domačih, Vidmar pa je zaustavil poizkus Aleša Poplatnika, ki je streljal v levi kot, in Domžalčanom, ki so kar trikrat zatresli okvir vrat, priigral četrtfinalno vstopnico.

Na tesno je proti pričakovanjem šlo tudi v Sežani, kjer so se v Primorskem obračunu spopadli Sežanci in Koprčani. Zmage so se veselili kanarčki, potem ko je edini zadetek na tekmi v drugem polčasu, deset minut pred koncem tekme, dosegel Jaka Štromajer. Z enakim izidom so v Velenju slavili tudi Novomeščani. Dvoboj prvoligašev je z zadetkom v 79. minuti odločil Josip Fuček, Dolenjci pa so se tako knapom maščevali za poraz v lanski sezoni, ko so bili v osmini finala Velenjčani boljši z izidom 4:0.

Zavrčani so gostovali v Šenčurju in domačega drugoligaša, ki v zadnjih tednih ni ravno blestel, porazili šele v drugem polčasu. Haložani so v 20. minuti drugega polčasa prišli do enajstmetrovke, ki pa je izkušeni Nikola Šafarić ni izkoristil, saj je domači vratar Marko Deronja žogo odbil, v nadaljevanju akcije pa jo je v domačo mrežo potisnil Lovro Cvek. Dobrih 15 minut pred koncem srečanja je zmago potrdil Ivan Antolek. Zavrčani pa bodo tako v petkovem bobnu žreba parov četrtinala pokalnega tekmovanja.