V precej osiromašenem pokalnem tekmovanju, v katerem letos izjemoma nastopa samo dvanajst moštev, smo dobili prva četrtfinalista. Na prvoligaškem dvoboju v Sežani so se zmage veselili Celjani, medtem ko so Radomlje na svojem terenu ugnale drugoligaša iz Novega mesta.

Celjani so Tabor odpravili z rezultatom 0:2, po tem ko so v zaključku obeh polčasov po enkrat zatresli vrata Florijana Raduhe. Tik pred odhodom na odmor je grofe v vodstvo, po lepi individualni akciji, popeljal Ester Sokler, v zadnji minuti rednega dela pa je njihovo napredovanje med najboljših osem potrdil Tjaš Begić.

Na drugi tekmi današnjega dne smo spremljali derbi iz minule sezone 2. SNL, v katerem so Radomljani ugnali Krko. Da naloga za varovance Roka Hanžiča ne bo lahka je bilo mogoče razbrati že s pregledom medsebojnih dvobojev iz minulih sezon. Novinci v prvi ligi so nad sedmouvrščeno ekipo druge lige slavili z 2:1 in v zaključku srečanja tudi z igralcem manj potrdili napredovanje v četrtfinale. Domačine je sredi prvega dela v vodstvo popeljal Oliver Kregar, a so se Dolenjci v igro vrnili po dobre pol ure igre, ko je za izenačenje zabil Ivan Pranjić. V drugem polčasu se rezultat ni spreminjal vse do 74. minute, ko je za novo vodstvo Radomelj poskrbel Marko Božić. Le nekaj minut kasneje so mlinarji ostali z igralcem manj na terenu, saj je izključen bil branilec Rok Jazbec, toda do konca dvoboja se rezultat več ni spremenil.

Letos bo pokalno tekmovanje precej spremenjeno, saj zaradi prekinjenih nižjeligaških tekmovanj v minuli sezoni, v njem nastopa samo dvanajst moštev. Že jutri bosta na sporedu preostali tekmi drugega kroga. Gorica bo na domačem terenu iskala presenečenje proti Bravu, medtem ko bo v Kidričevem Aluminij gostil Koper.

Pokal Slovenije, 1. krog:
Tabor Sežana – Celje 0:2 (0:1)
Sokler (44′), Begić (90′)

Radomlje – Krka 2:1 (1:1)
Kregar (21′), Božić (74′); Pranjić (33′)

Naloži več novic iz Pokal

Tri točke ostajajo v Mariboru

Maribor je na zadnji nedeljski tekmi, v Prvi ligi Telemach, gostil Koper. Mariborčani so t…