Dobili smo še drugega finalista, ki se bo konec meseca maja pomeril za pokalno lovoriko. Olimpiji so se v finalu pridružili Celjani, ki so po zaslugi zadetka Matica Vrbanca izločili Koper.

Uvod v tekmo je pripadel Celju, ki je že v samem začetku srečanja ogrozil gostujočega vratarja Adama. Iz protinapada sta bila nevarna Božić in Kuzmanović, a se je koprska obramba ubranila. Kmalu zatem so prvič zapretili gostje, ko se je sam pred domačim vratarjem Rozmanom znašel Barišić, a je najboljši vratar lanske sezone prebral njegovo namero in ostalo je pri 0:0. Se je pa rezultat spremenil nekaj minut kasneje, in sicer v prid domačih. Po izjemno lepi podaji Benedičiča v globino je žoga prišla do Matica Vrbanca, ki je premagal vratarja gostov in Celjane popeljal v vodstvo. Nato je novo lepo priložnost za grofe zapravil še Stojinovič, ki je zadel vratnico. Do konca polčasa resnejših priložnosti več ni bilo in na odmor so s prednostjo 1:0 odšli domači.

Drugi polčas se je začel veliko manj razburljiveje, kakor prvi. Koprski napadi so bili vse do 69. minute jalovi in brez idej. Takrat je nekoliko nevarnejši napad kanarčkov zaključil z močnim strelom Palčič, ki pa ni bil dovolj natančen. V 74. minuti je vratar Adam zaustavil samostojen poizskus Dangubića in žogo izbil v kot. Hrvaški napadalec je imel v 86. minuti še eno priložnost in tudi ta je ostala neizskoriščena. Minuto zatem so imeli gostje že na nogi vsaj podaljšek, a je zadetek Žužka preprečil Matjaž Rozman s čudovito obrambo. Kopru do konca tekme ni uspelo zadeti in napredovanja v finale so se že po rednem delu veselili Celjani.

NK Celje 1:0 FC Koper

Strelci: Vrbanec 20′

Naloži več novic od Urban Podvratnik
Naloži več novic iz Pokal

V finalu prvoligaš proti drugoligašu

Znana sta polfinalna para letošnjega pokalnega tekmovanja. V velikem finalu, ki bo na spor…