Zadnjega potnika v četrtfinale Pokala Pivovarne Union je določila današnja tekma med Triglavom in Celjem. Na stadionu v Kranju so si napredovanje zagotovili nogometaši Celja, ki so bili od domačinov boljši z rezultatom 1:2.

Tekma se je začela zelo živahno, saj smo v uvodnih 13. minutah videli kar tri zadetke. Prvi je padel že v 3. minuti, ko je Celjane v vodstvo popeljal Tom Kljun, sicer najmlajši nogometaš na današnjem obračunu. Slabih pet minut kasneje je rezultat izenačil Mark Čeh, ki je po hitrem protinapadu premagal vratarja Metoda Jurharja. V 13. minuti je za novo vodstvo gostov poskrbel Jure Matjašič, za katerega je bil to prvenec v celjskem dresu.

Do konca tekme so Kranjčani oblegali celjska vrata, zatresli tudi vratnico, a zadetka za podaljšek jim ni uspelo doseči in ostalo je pri zmagi Celja, ki se je uvrstilo med osem najboljših ekip letošnje izvedbe pokalnega tekmovanja.

NK Triglav Kranj 1:2 NK Celje

Strelci: Kljun 3′; Čeh 8′; Matjašič 13′

Naloži več novic od Urban Podvratnik
Naloži več novic iz Pokal

Pobuda klubov 2. SNL ni uspela

Pobuda slovenskih drugoligašev, da bi se pokalno tekmovanje vendarle vrnilo v ustaljen tek…