V četrtfinalu slovenskega pokala sta se ajdovskemu Primorju pridružila še prvoligaša. Celjani so do napredovanja prišli z zmago 3:0 nad Vidmom, medtem ko so Koprčani za slavje proti Domžalam potrebovali 120 minut.

Po dveh porazih v domačem prvenstvu so nogometaši Celja v osmini finala proti Vidmu imeli lepo priložnost, da si povrnejo nekaj samozavesti, a razen zmage in napredovanja je obračun v knežjem mestu prinesel le malo pozitivnega v moštvu Romana Pilipčuka. Celjani so napredovali povsem zasluženo, toda na igrišču večji del obračuna, predvsem v drugem polčasu, proti tretjeligašu niso izgledali dobro. Po zadetku kapetana Denisa Popovića so povedli že v peti minuti ter si kmalu priigrali še nekaj priložnosti, naslednjič pa so gostujočo mrežo zatresli po pol ure igre, ko se je prvič med strelce vpisal Lovro Bizjak. Devetindvajsetletnik je v sodnikovem dodatku drugega polčasa poskrbel tudi za končnih 3:0, vmes pa je predstava grofov bila precej bleda in bo hitro utonila v pozabo.

Do napredovanja so prišli tudi branilci naslova iz Kopra. Kanarčki so v dvoboju prvoligašev po podaljšku strli Domžalčane, junak obračuna pa je postal Andrej Kotnik. Sedemindvajsetletnik je še nedavno bil na izhodnih vratih kluba, toda tik pred zdajci do njegovega prestopa v tujino ni prišlo. Po rednem delu, v katerem sta mreži obmirovali, je Kotnik navijače na Bonifiki razveselil takoj po začetku prvega podaljška, ko je izkoristil podajo Mateja Palčiča. Domžale so v nadaljevanju krenile po izenačenje, toda v zadnji minuti je Kotnik njihove upe dokončno pokopal, ko je zabil za končnih 2:0.

Primorje – Zavrč 6:1 (4:0)
Bončina (20′, 23′, 35′), Čandić (37′, 51′), Sagitov (88′), Predikaka (84′)

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogometaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na iz…