Uvodni obračun dneva je pripadel portugalskemu klubu. Sporting je v tekmi mladinske lige prvakov na Ptuju Maribor premagal z 1:3. Potrebno je priznati, da so bili Lizbonci boljši nasprotnik, a so se vijoličasti v obrambi stali čvrsto, a imeli s fizično in tehnični močnimi Portugalci precej težav predvsem po bokih. Gostje so prevlado v prvem polčasu kronali z zadetkom po pol ure igre, ko je zadel Postiga, v drugem polčasu pa sta, potem ko se je najprej zatresel mariborski okvir vrat, zmago potrdila Correia in Eloi, čeprav je za nekaj upanja na remi, deset minut pred koncem tekme poskrbel Lorbek, ki je po strelu z bele točke znižal na 1:2. Tri točke gredo vseeno zasluženo na račun gostov.

UEFA Youth League – prvi krog. Glavni sodnik: Edin Jakupović.
Ptuj – Mestni stadion, 1.700 gledalcev.
MARIBOR 1:3 SPORTING LISBON
Lorbek (80′ pen); Postiga (30′ pen), Correia (76′), Eloi (92′)

Menjave
Maribor: Polanc – Šoštarič (36′), Taneski – Bjedov Kobe (55′), Volmajer – Hajrić (81′)
Sporting Lisbon: Benavides – Djalo (65′), Varela – Barbosa (73′), Ebo – Semedo (78′)

MARIBOR
[team1]

SPORTING LISBON
[team2]

Mariborčani so pogumno krenili v obračun, Kramarič, novinec iz novomeške Krke, je preigraval na desni strani igrišča, a iz akcije nato ni bilo nič. Gostje so hitro zavladali na ptujski zelenici in zapretili že v tretji minuti, ko je z 20 metrov streljal Barbosa, a meril mimo desne vratnice domačih vrat. Šest minut zatem je po globinski podaji z desne strani kazenskega prostora nevarno meril še Postiga, a zadel le zunanji mreže. V 18. minuti tekme je iz prostega strela, dobrih 20 metrov od gola, zapretil kapetan Serrano, a se je izkazal vratar Prineg in žogo preusmeril preko gola. Že minuto zatem je po predložku z leve strani kazenskega prostora atraktivno poizkušal Postiga, a zgrešil okvir domačih vrat. V 28. minuti sta se na skrajno desni strani kazenskega prostora borila Štrausa in Semedo, slednji je padel, sodnik Jakupović pa je pokazal na belo točko, Štrausu, sicer mlajšemu bratu Roka Štrausa, pa pokazal rumeni karton. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil Postiga. V 32. minuti nova priložnost gostov, na levi strani kazenskega prostora je Šoštariča in Roberja preigral Semedo, a je po strelu v bližnji kot dobro posredoval vratar Prineg. V 40. minuti so po lepi akciji prvič zapretili tudi vijoličasti, Hajrić je žogo zavrnil do Florjanca, ta pa je poizkusil s strelom z 22 metrov in za malce zgrešil desno vratnico lizbonskih vrat.

Tudi drugi polčas so bolje odprli gostje in v deveti minuti nadaljevanja zatresli tudi okvir vrat. Po predložku z desne strani igrišča je bil v kazenskem prostoru najvišji nizkorasli Eloi, vratarja Prinega pa je rešila leva vratnica. V 61. minuti je Kramarič krenil v hiter napad, s prekrškom pa ga je zaustavil Barbosa, ki je bil kaznovan z rumenim kartonom. Po prostem strelu je z glavo poizkušal Hajrić, a strel ni povzročal večjih preglavic vratarju Stojkoviću. V 63. minuti pa so znova nevarno zapretili gostje. V kazenskem prostoru se je najprej dobro znašel Correia, vendar se je z obrambo izkazal vratar Prineg, do odbite žoge pa se je prebil Eloi, žoga pa se je po strelu dotaknila enega od mariborskih branilcev in igrišče zapustila ob desni vratnici. Pet minut kasneje so bili po kotu nevarni tudi Mariborčani. Po kotu Grmka je bil na bližnji vratnici najvišji Hajrić, ki pa je streljal preko gola. Sodnik Jakupović je po tretjem kartonu potegnil v 71. minuti, ko je domači kapetan Lorbek porumenel zaradi prekrška na sredini igrišča, kjer je podrl Fernandesa. Po prekršku nad Kramaričem je v 74. minuti porumenel tudi Semedo. Portugalci so dve minuti zatem izkoristili zmedo v domači obrambi in zadeli še drugič, Uskoković je zaspal na vrhu kazenskega prostora, nič kaj bolje ni reagiral niti Rober, gostujoča desetica, Jose Correia je bil hitrejši od vratarja Prinega, ki je krenil iz vrat, gostujoči napadalec pa je žogo le še mirno poslal v nebranjeno mrežo. Vijoličasti so hitro znižali zaostanek. Araujo je na levem robu kazenskega prostora podrl Florjanca, žogo si je na belo točko namestil kapetan Lorbek in v slogu mojstrov s pomočjo desne vratnice matiral vratarja Stojkovića, ki je sicer krenil v pravo smer. Zadetek je dal Mariborčanom nekaj več poguma, zato so varovanci trenerja Damjana Gajserja v zaključku zaigrali pogumneje. V izdihljajih srečanja je bosanski sodnik Jakupović podelil še dva rumena kartona, najprej ga je prejel Correia, ki je dve minuti krenil v protinapad, z drsečim štartom pa ga je zaustil Uskoković. V predzadnji minuti rednega dela so gostje odigrali novo lepo akcijo, po dolgi podaji je bil Eloi hitrejši od domačih branilcev, na vrhu kazenskega prostora izigral tudi vratarja Prinega, nato pa z desne strani kazenskega prostora meril preko gola. Prav Eloi je v sodniškem dodatku po globinski podaji v kazenski prostor postavil piko na i in končni izid 3:1, potem ko se je znašel sam pred golom in žogo po tleh poslal mimo vratarja, v desni spodnji kot.