Po odigranih tekmah 3. kroga mladinskega državnega prvenstva še naprej pri vrhu ostajajo štiri ekipe s stoodstotnim izkupičkom. Maribor in Domžale si delita vrh z devetimi osvojenimi točkami, z odigrano tekmo manj in šestimi točkami sledita Olimpija in Koper. V mladinski ligi sedaj sledi nekajtedenski premor, naslednji krog je namreč na sporedu šele 12. septembra.

Prvo mesto na lestvici zasedajo Mariborčani, ki se na začetku sezone lahko pohvalijo z izjemno učinkovitostjo. Vijoličasti so drugič zapored na domačem terenu nasprotniku nasuli pet zadetkov, tokratno žrtev pa so našli v Gorici. Primorci v Rogozi niso imeli pravih možnosti in so brez točk ter gol razliko 0:12 prikovani na dno lestvice. Ob zmagi s 5:0 se je pri Štajercih najbolj izkazal Žan Vipotnik, ki v konkurenci mladincev nadaljuje odlične igre iz prejšnje sezone ter še naprej zlahka premaguje nasprotne vratarje. Vipotnik je v tej sezoni zadel že šestkrat in je doslej v 1. SML zbral 20 nastopov in 21 zadetkov. Bo osemnajstletnik kmalu dobil priložnost tudi pri članih?

Na tekmi preobratov med Domžalami in Aluminijem so z rezultatom 3:2 slavili domačini in ohranili točkovni stik s prvim mestom. Kidričani so v Domžalah dvakrat vodili, a so vodstvo vsakič izpustili iz rok. Rdeče-beli so povedli že v 4. minuti, ko je bil uspešen Žan Vidovič, vendar so domačini po pol ure igre prišli do izenačenja in izida polčasa. Aluminij je ponovno povedel v 74. minuti, nato pa je sledil silovit finiš varovancev Darka Birjukova. Za izenačenje je pet minut pred iztekom rednega dela zadel Nick Perc, v prvi minuti sodnikovega dodatka pa je za popoln preobrat poskrbel Emir Saitoski.

Zelo razburljiv je bil tudi obračun na Bonifiki med ekipama Kopra in Drave, ki so ga po strelu z najstrožje kazni dobili Primorci. Koprčani so veliko dela na poti k novim trem točkam opravili med 31. in 33. minuto prvega dela, ko sta Maj Šolaja in Raj Rudonja poskrbela za dvojno vodstvo svojega moštva. Ampak Ptujčani se niso predajali in so do odmora izid uspeli znižati na 2:1, v 23. minuti drugega polčasa pa je za izenačenje poskrbel Mark Žvikart. Za Štajerce se je lepa priložnost za vse tri točke pojavila v 67. minuti, ko je pri domačih bil izključen Tilen Jurman, a gostje tega niso znali izkoristiti. Še več, v 82. minuti so Koprčani prišli do strela z bele točke, ki ga je v končno zmago pretvoril Tai Mateo Panić.

Olimpija je na svoji drugi tekmi v sezoni ponovno slavila brez prejetega zadetka v svoji mreži. Tokrat so se zeleno-beli prvič predstavili na domačem terenu in proti Triglavu slavili z 2:0. Žan Baskera je sredi prvega polčasa zabil za 1:0, Haris Sadiković pa je s svojim drugim zadetkom v sezoni, v 56. minuti, vodstvo podvojil in postavil izid srečanja.

Mura je v Radencih ponovno bila dober gostitelj za gostujoče moštvo, tokrat se je s polnim izplenom domov vrnila Ilirija. Ljubljančani so do vseh treh točk prišli tudi z nekaj sreče, a njihova zmaga je na koncu bila zaslužena. Prvi polčas se je končal brez zmagovalca, potem ko je Din Zulić goste v 34. minuti popeljal v vodstvo, tik pred odmorom pa je s svojim četrtim zadetkom v sezoni odgovoril Vito Štrakl in izid poravnal. V drugem delu sta si ekipi na obeh straneh priigrali nekaj lepih priložnosti, tehtnica pa se je na stran gostov prevesila pet minut pred koncem rednega dela, ko je Anže Medle poskrbel za novo vodstvo svojega moštva. V 89. minuti so Muraši imeli izjemno priložnost za izenačenje, vendar pa je Štrakl slabo izvedel najstrožjo kazen in žogo poslal visoko nad prečko ter postal tragični junak dvoboja. Nekaj trenutkov kasneje so gostje po uspešno izvedenem protinapadu postavili piko na i k drugi zaporedni zmagi.

Po visokem domačem porazu proti Kopru so se nogometaši Brinja ponovno veselili treh točk na gostovanju. Tokrat so Grosupeljčani gostovali v Spodnji Šiški in pri ekipi Brava slavili z rezultatom 0:2. Junaka dvoboja sta z zadetkoma v 17. oziroma 73. minuti postala Jan Kovač in Damis Šabić. Za slednjega je to bil tretji zadetek v sezoni, kar je dovolj za 3. mesto na lestvici strelcev.

Tik pred premorom so do prve zmage in treh točk prišli tudi Celjani. Grofje so se po domačem porazu proti Dravi (0:1) ponovno vrnili na Skalno klet, kjer so tokrat gostili ekipo Radomelj. V dvoboju ekip brez osvojene točke so domačini do pomembne zmage prišli po zaslugi zadetka Jana Dogarisa, ki je končni rezultat srečanja postavil že v 8. minuti prvega polčasa.

MARIBOR – GORICA 5:0 (1:0)
Vipotnik (36′, 49′), Djelovci (53′), Medved (76′), Borovnik (78′)

DOMŽALE – ALUMINIJ 3:2 (1:1)
Zupan (31′), Perc (85′), Saitoski (90+1′); Vidovič (4′), Mencigar (74′)

KOPER – DRAVA PTUJ 3:2 (2:1)