Z današnjimi štirimi obračuni se bo zaključil šesti krog mladinskega državnega prvenstva. Maribor ima priložnost ponovno skočiti na drugo mesto prvenstvene razpredelnice, v Spodnji Hajdini pa se bosta na lokalnem derbiju udarili ekipi Drave in Aluminija.

Po treh avgustovskih tekmah brez zmage je ekipa Radomelj v septembru očitno našla pravo formo in ima proti Bravu priložnost za tretjo zmago v nizu. Radomljani so mesec začeli z visoko domačo zmago proti Muri, nazadnje pa so z 0:3 slavili še na gostovanju v Kopru. Ekipo trenutno krasi odlična obramba, saj so mlinarji na zadnjih treh obračunih prejeli samo en zadetek, njihova gol razlika na obeh septembrskih tekmah pa znaša 7:0. Bravo je prejšnji teden na mestnem derbiju proti Iliriji doživel nov poraz, ekipa pa s štirimi osvojenimi točkami še naprej zaseda mesta v spodnji polovici lestvice.

Po štajerskem derbiju v članski konkurenci, bo danes v Rogozi odigran še derbi mladincev Maribora in Celja. Vijoličasti so se po težkem porazu pri Olimpiji pobrali in s kar 11:1 odpravili Triglav. Junak dvoboja je z neverjetnimi šestimi zadetki postal Žan Vipotnik, ki je na petih obračunih mrežo nasprotnika zatresel že dvanajstkrat. Lahko nalet osemnajstletnika zaustavijo Celjani? Grofje so pred tednom dni prikazali dobro igro, a kljub temu na svojem terenu izgubili proti Olimpiji, potem ko predvsem v drugem polčasu iz številnih priložnosti niso uspeli premagati gostujočega vratarja Maja Pavlija.

V Kranju se obeta dvoboj ekip iz spodnjega dela lestvice. Triglavani po težkem porazu proti Mariboru tokrat pričakujejo Brinje Grosuplje. Ekipi imata v prvih petih krogih identičen izkupiček dveh zmag in treh porazov, Grosupeljčani pa se na lestvici nahajajo mesto višje po zaslugi boljše gol razlike. Ekipi se bosta v 1. SML srečali prvič.

Eden bolj zanimivih dvobojev tega kroga bo odigran v Hajdini, kjer bo Drava gostila svoje sosede iz Kidričevega. Moštvi sta nazadnje v mladinski konkurenci igrali v sezoni 2018/19, oba dvoboja pa so takrat zlahka dobili Kidričani, ki so favoriti tudi tokrat. Ptujčani po vrnitvi med elito še iščejo pravo formo, od zmage v uvodnem krogu pa so do tega trenutka nanizali že štiri zaporedne poraze. Kidričani so se prejšnji vikend vrnili v zmagovite tirnice, potem ko je Jan Majcen v 86. minuti z bele točke zabil edini zadetek na srečanju proti Brinjam. Bodo pozitivne rezultate nadaljevali tudi proti sosedom iz Ptuja?

Pomurci že zaključili z nogometom

Sprejeta je bila odločitev, da se zaradi razmer s koronavirusom, odpovejo vse tekme pomurs…