Na derbiju 4. kroga so mladinci ljubljanske Olimpije popolnoma deklasirali vrstnike iz Maribora in jim prizadejali prvi letošnji poraz. Zmago zeleno-belih so z novo zmago izkoristili Domžalčani, ki so s stoodstotnim izkupičkom sami zasedli vrh lestvice.

Mladinci Olimpije so slavili svojo prvo zmago pod vodstvom novega trenerja Milana Anđelkovića. Ljubljančani so do treh točk prišli po preobratu, saj so že v 9. minuti srečanja povedli Štajerci. Zeleno-beli so svoj preobrat pričeli v 24. minuti, ko je Jon Jelarčič izid poravnal, v drugem delu pa sta na sceno stopila Ognjen Bakić in Haris Sadiković ter vsak s po dvema goloma dotolkla vijoličaste, ki so doživeli prvi poraz v sezoni. Olimpija še naprej ostaja neporažena in sedaj na lestvici zaostaja samo za Domžalami.

Po štirih krogih v ligi ni več ekip brez točk, saj so svojo prvo končno osvojili tudi Goričani. A pot do nje je bila zelo težka, saj so na dvoboju med Gorico in Celjem prvi povedli Štajerci. Tom Kljun je šele v 77. minuti zabil prvi zadetek na srečanju, za točko pa je v drugi minuti sodnikovega dodatka s strelom z bele točke poskrbel Alen Čaušević.

Podobno kot na dvoboju Olimpije in Maribora je do preobrata prišlo tudi v Kranju, kjer je Triglav ob polčasu izgubljal proti Kidričanom. Jan Majcen je svoje moštvo povedel v vodstvo v 37. minuti in to kljub igralcu manj na terenu, saj je le dve minuti prej, zaradi drugega rumenega kartona, teren zapustil Gregor Mencigar. Kranjčani so igralca več izkoristili v drugem polčasu, ko sta Bine Kovačič in Žan Bunić poskrbela za preobrat. V nadaljevanju je Aluminij ostal še brez enega izključenega igralca, v 76. minuti pa je Albin Ahmetaj samo še potrdil zmago orlov.

Domžalčani še naprej odlično igrajo v tej sezoni, tokrat so na gostovanju v Grosupljem slavili še četrtič zapored in se z 12 osvojenimi točkami nahajajo sami na vrhu lestvice. Junak dvoboja proti Brinjam je z dvema goloma v prvem polčasu postal Gašper Černe, ki je v zadnjih dveh krogih dobil priložnost v moštvu Darka Birjukova, potem ko se je na uvodu v sezono izkazal z dobro strelsko formo v kadetski konkurenci. Jošt Pišek je sredi drugega dela postavil piko na i ob zmagi z 0:3.

Na Ptuju so gledalci videli prvo zmago Brava v tej sezoni. Šiškarji so do vodstva prišli po zaslugi Nika Erhatiča, ki je v 38. minuti zatresel lastno mrežo in postavil izid polčasa. Rezultat se dolgo ni spreminjal, nato pa je enajst minut pred koncem rednega dela za 0:2 zabil Dario Sivonjić in se veselil svojega drugega zadetka v sezoni.

Po porazu proti Aluminiju se je ekipa Kopra vrnila nazaj v zmagovite tirnice in v 4. krogu slavila na gostovanju pri ekipi Ilirije. V Ljubljani sta ekipi začeli silovito in že sredi prvega polčasa dosegli tri zadetke. Maj Šolaja je v 4. minuti dosegel tretji zadetek v sezoni in Primorce povedel v vodstvo, vendar pa so Ljubljančani le dobrih deset minut kasneje, po strelu z bele točke, prišli do izenačenja. Za vodstvo in izid prvega dela je, prav tako s svojim tretjim zadetkom v sezoni, v 25. minuti poskrbel Enej Marsetič, za končnih 1:3 pa je sedem minut pred iztekom rednega dela zabil Tai Mateo Panić.

Kot smo poročali že včeraj, se je edini torkov obračun končal z zmago Radomelj, ki so slavile visoko zmago nad ekipo Mure.