Murskosoboška Mura je prekinila niz treh tekem brez zmage in je na gostovanju pri ljubljanski Olimpiji dosegla svojo drugo zmago v sezoni. V Renčah so Koprčani slavili na primorskem derbiju, medtem pa Domžalčani tudi po 6. krogu ostajajo stoodstotni.

V Renčah se je nadaljevala tradicija iz zadnjih let, saj ponovno na primorskem derbiju ni slavil domačin. Na obračunu med Goričani in Koprčani so slednji do zmage in vseh treh točk prišli tik pred iztekom rednega dela, saj je Tai Mateo Panić edini zadetek na srečanju dosegel šele v 89. minuti srečanja. Gorica ostaja na zadnjem mestu 1. SML ter edino moštvo, ki je še brez zmage v letošnji sezoni. Koper je z novimi tremi točkami skočil na 4. mesto prvenstvene razpredelnice.

Olimpija je na domačem terenu lovila tretjo septembrsko zmago, a njene načrte so prekrižali mladinci Mure, ki so v Ljubljani slavili z 1:2. Na dvoboju so že v 9. minuti povedli črno-beli, potem ko je svoj prvenec zabil Aljaž Košti ter upravičil zaupanje trenerja Darjana Slavica, ki ga je prvič v tej sezoni uvrstil v začetno enajsterico. Ljubljančani so do izenačenja prišli sredi prvega dela, za izid polčasa je v 24. minuti z uspešno realizirano enajstmetrovko poskrbel Ognjen Bakić. V drugem polčasu je dolgo kazalo, da bo rezultat ostal enak vse do zadnjega sodniškega piska, nato pa je sledil vroč zaključek obračuna. Najprej sta v 84. minuti pri Muri pordečela Tilen Ščernjavič in Jan Bek, zaradi prekrška in ugovarjanja sodniku. Nekaj minut kasneje pa so Prekmurci prišli do pravega podviga, saj so v drugi minuti sodnikovega dodatka s kar dvema igralcema manj dosegli zadetek. Za končnih 1:2 in veliko slavje je zabil Maj Penič, ki je v igro vstopil sredi drugega dela. Dvoboj se je sicer končal z dodatnima izključitvama v četrti minuti sodnikovega dodatka, ko je na vsaki strani igrišče zapustil po en igralec, zaradi medsebojnega prerivanja. Olimpija je ob Domžalah bila pred tem krogom še neporažena.

Ekipa Domžal nadaljuje z odličnimi predstavami v tej sezoni. Varovanci Darka Birjukova so tokrat gostovali v Ljubljani in proti Iliriji slavili z 0:3, rumeni pa po šestih tekmah ostajajo s stoodstotnim izkupičkom ter z 18 osvojenimi točkami še naprej kraljujejo na vrhu lestvice. Izid prvega polčasa je v 43. minuti z bele točke postavil Nikola Jovićević, v drugem delu pa sta Ljubljančane dotolkla Emir Saitoski v 60. in Gašper Černe v 78. minuti.