Peti krog 1. SML je prinesel nekaj zanimivih dvobojev, najbolj razburljivo je bilo v Celju, kjer so domači in Olimpija odigrali z rezultatom 1:2, najmanj pa v Rogozi, kjer so vijoličasti s šestimi zadetki Žana Vipotnika nad Triglavom slavili kar z 11:1.

V Murski Soboti je domači Muri nasproti stala ekipa Gorice. Domači so obračun začeli bolje in že v 9. minuti prek Roka Erniše povedli. Vodstvo je pet minut pred koncem polčasa izničil Edit Zyba. Za popoln preobrat je v 56. minuti poskrbel Alen Čaušević. Ko je že vse kazalo da bodo črno-beli ostali praznih rok, pa je v 91. minuti prekršek za enajstmetrovko zakrivil Mark Gomizelj. Najstrožjo kazen je v zadetek pretvoril Tio Cipot, brat Kaia in Murašem priboril točko.

V Kidričevem je potekal obračun med Aluminijem in grosupeljskim Brinjem. Z zadetkom iz bele točke v 86. minuti, je tekmo v korist domačih odločil Jan Majcen in postavil končnih 1:0.

Bravo in Ilirija sta se v Športnem parku Šiška pomerila v vročem ljubljanskem derbiju. Tekmo so bolje odprli gostje, ki so zadeli v 34. minuti preko Žana Bracoviča. Deset minut kasneje so domači ostali še brez enega igralca. Rdeči karton je prejel Ervin Šehić. Kljub temu pa so domači v 71. minuti uspeli izenačiti. Za rumene je zadel Semir Selimović, sedem minut pred koncem pa je za zmago Ilirije zadel Anže Medle.

Vodilne Domžale so na domačem igrišču gostile ptujsko Dravo. Za zanesljivo zmago trenutno najboljše mladinske ekipe so gole dosegali Gašper Černe, Nick Perc, Žiga Dajčman, Emir Saitoski ter Nikola Jovićević. Častni gol za goste pa je ob koncu tekme iz enajstmetrovke dosegel Nik Erhatič.

V Rogozi so Mariborčani gostili nogometaše Triglava iz Kranja. Po dokaj izenačenem začetku, ko sta zadela Žan Vipotnik za domače v 4. in Lazar Ikač za goste v 8. minuti, so vijoličasti prerešetali mrežo Gorenjcev. Gole so poleg šestkratnega strelca Žana Vipotnika dosegali še Arijan Djelovci, ki je zadel dvakrat, Belmin Bobarić, Andraž Borovnik in Nejc Medved.

Na stadionu Olimp v knežjem mestu, so se v zanimivi in priložnosti polni tekmi pomerili domači Celjani in ljubljanska Olimpija. Tekmo so bolje odprli grofje, ki so preko Matea Koprivca povedli v 34. minuti. Vodstvo domačih pa ni trajalo prav dolgo. Le dve minuti kasneje je žogo v celjsko mrežo poslal Žan Baskera. Po nekaj odličnih priložnostih na eni in drugi strani so se zmagovitega zadetka v 75. minuti razveselili gostje. Za zmaje je zadel Adrian Zeljković.

Radomljani so na atletskem stadionu na Bonifiki gostovali pri tamkajšnjem Kopru. V 37. in 57. minuti je svoja dva zadetka dosegel junak srečanja Nik Fortuna, za goste pa je zmago v 70. minuti potrdil Žiga Mivec.

DOMŽALE : DRAVA PTUJ  5:1
Černe 2′, Perc 7′, Dajčman 19′, Saitoski 47′, Jovićević 80′; Erhatič 82′ (11m)

MARIBOR : TRIGLAV KRANJ  11:1
Vipotnik 4′, 13′, 19′, 40′, 53′, 75′, Djelovci 11′, 82′, Bobarić 17′, Borovnik 74′, Medved 89′; Ikač 8′

A2S CELJE : OLIMPIJA LJUBLJANA  1:2
Koprivc 34′; Baskera 36′, Zeljković 75′

KOPER : KALCER RADOMLJE  0:3
Fortuna 37′, 57′, Mivec 70′

Naloži več novic iz Mladinski nogomet

Slovenija suvereno ugnala Azerbajdžan

Kadetska reprezentanca se te dni mudi v Srbiji, kjer igra kvalifikacijski turnir za uvrsti…