Mladinske in kadetske selekcije so po dvotedenskem reprezentančnem premoru znova stopile na zelenice in odigrale srečanja devetega kroga. Najbolj zanimivo je bilo tokrat v Mariboru, saj so se vijoličasti upi pomerili z vrstniki ljubljanske Olimpije, ki so se v obeh kategorijah v prestolnico vrnili s porazom, kar so izkoristili Kranjčani, ki so se z s šestimi točkami na gostovanju pri velenjskem Rudarju zavihteli na vrh skupne lestvice.

Mladinska ekipa Maribora je za razliko od minulih obračunov, tokrat nastopila v popolni zasedbi, manjkal je le Martin Kramarič, ki je dan prej igral za drugo moštvo, a so Ljubljančani vseeno povedli, potem ko je v deveti minuti vratarja Damjana Prinega matiral Žiga Istenič. Štajerci so izid preobrnili še do odhoda na odmor. V 25. minuti je izenačil Anel Hajrić, za vodstvo, ki ga Mariborčani niso več izpustili iz rok, pa je v 38. minuti poskrbel Nejc Rober. Domačo prednost je v uvodu drugega polčasa povišal Jure Volmajer, zmago pa je v 87. minuti, ko so vijoličasti že igrali z igralcem manj, v 62. minuti je bil izključen Rober, potrdil Timotej Polanc. Na vrhu mladinske razpredelnice ostaja Interblock, ki je v mestnem obračunu z 2:4 ugnal Ilirijo in z novim kompletom treh točk še povečal prednost na lestvici, saj so branilci naslova, Domžalčani, pred domačimi gledalci remizirali s Celjani, ki so se sicer dvakrat znašli v zaostanku. Največ zadetkov je padlo na tekmi med celjskim Šampionom in Koprom, kar sedem, zmaga in tri točke pa so odšle na Primorsko, saj so kanarčki slavili z 2:5 in na drugem mestu s tekmo manj ujeli že omenjene Domžalčane.

Zmage v mariborsko-štajerskem obračunu so se veselili tudi kadeti Maribora. Ti so goste iz prestolnice ugnali z izidom 2:1. Za vodstvo vijolic je v 12. minuti zadel Timotej Jurič, a so gostje kaj hitro izenačili, saj je bil šest minut zatem uspešen Matevž Turkuš. Odločitev o zmagovalcu je padla še v prvem polčasu, potem ko je v 32. minuti zadel Amadej Ribič. Ljubljančani so morali vodstvo na kadetski lestvici prepustiti Kranjčanom, ki so z izidom 2:3 ugnali z vsega eno točko nekonkurenčni velenjski Rudar. Gorenjcem s tremi točkami zaostanka za ovratnik ob Olimpiji dihajo še nogometaši Maribora in Aluminija, še tri dodatne točke pa zaostajata ekipi Domžal in Brava.

MLADINCI: 9. krog SML:
BRAVO PUBLIKUM – KRŠKO 4:1 (2:0)
Til Mavretič 13., David Frelih 37, 49., Marko Vidič 91.; Marko Felja 71.
ALUMINIJ – GORICA 1:3 (1:2)
Alen Ploj 2.; Rok Bužinel 11., Tilen Nagode 40., Jan Humar 55.
KRKA – ELTA IZOLA 4:1 (3:0)
Marko Primažič 5., Jan Novak 22., Denis Gruden 32., Grega Končar 61.; Aleks Bordon 57.
ILIRIJA EXTRA-LUX – INTERBLOCK 2:4 (0:1)
Tim Adlešič 75., Daniel Vasiljević 88./11-m.; Matevž Smrtnik 12., Luka Jagodic Bašič 65., Klemen Štrancar 71., Andraž Mrkonja 85.
RUDAR VELENJE – NOGA TRIGLAV 1:2 (0:1)