Minuli vikend so s tekmovalnimi obveznostmi pričele tudi mladinske in kadetske selekcije. V obeh konkurencah naslov prvaka branijo Domžalčani, ki so imeli že v prvem krogu težavno nalogo, saj so v goste prišli Mariborčani. Kadetska selekcija je morala Štajercem priznati premoč, mladinski obračun pa se je končal brez zmagovalca, a so Domžalčani zamujeno zamudili že v drugem krogu, ko sta obe selekciji prepričljivo premagali celjski Šampion.


Najvišjo zmago v uvodnem krogu SML so dosegli nogometaši ljubljanske Olimpije, ki so v Izoli slavili z 0:8, drugi krog, ki je bil na sporedu že včeraj, pa pa je bilo precej manj darežljiv z zadetki. Po dveh krogih s popolnim izkupičkom ostajajo le še tri mladinske selekcije in sicer Interblock, Aluminij in Koper. Tudi v kadetski konkurenci po dveh krogih le še tri moštva niso oddala točk, ob Mariboru in Olimpiji so tudi kadeti Aluminija v uvodnih krogih dvakrat slavili in tako na skupni lestvici zasedajo prvo mesto. Po štirih odigranih tekmah so brez točk še selekcije velenjskega Rudarja, celjskega Šampiona in novinke Izole, ki se je ob Krškem med prvoligaše prebila letošnje poletje.

Mladi nogometaši bodo proste avgustovske dni izkoristili za dvojni tedenski spored, mladinske in kadetske selekcije bodo tako znova na delu že v soboto in nedeljo. V mladinski konkurenci bosta obračun kroga odigrali vodilni ekipi Interblocka in Aluminija, v kadetski konkurenci pa bo zagotovo vroče na obračunu Olimpije in Domžal.

MLADINCI: 1. krog SML:
 
INTERBLOCK – KRŠKO 5:0 (2:0)
Andraž Mrkonja 3., Domen Jugovar 28, 50., Žiga Avbelj 62., David Tijanić 82.
VOC CELJE – KOPER 2:3 (1:1)
Jon Šporn 35., Matic Mlakar 55.; Ivan Matanović 24., Rene Šolaja 59., Mark Gulič 88.
GORICA – ŠAMPION 5:1 (1:0)
Jan Humar 38, 68., Ambrož Klančič 49., Rok Bužinel 74, 88.; Nermin Haljeta 59.
NOGA TRIGLAV – ALUMINIJ 1:3 (0:1)
Matic Ahačič 86.; Alen Ploj 30., Mitja Križan 69., Anton Rogina 90.
ILIRIJA EXTRA-LUX – RUDAR VELENJE 4:0 (2:0)
Marko Gajić 18., Tim Adlešič 43., Matic Povh 61., Milan Vujčić 87.,
KRKA – BRAVO PUBLIKUM 1:3 (0:1)
Matej Potokar 67./11-m.; Milan Tučić 2, 65., Peter Škrinjar 64./ag.,
ELTA IZOLA – OLIMPIJA LJUBLJANA 0:8 (0:5)
Luka Gajič 4., 52., 89., Niko Adamič 10., 18., Boris Vidović 13., 40., 77.
DOMŽALE – MARIBOR BRANIK 2:2 (0:1)
Marko Šola 57., Anže Iglič 63.; Anel Hajrić 34., Žiga Lipušček 94.
 
MLADINCI: 2. krog SML:
 
ALUMINIJ – RUDAR VELENJE 3:2 (1:0)
Rok Pintarič 27., Mitja Križan 80., Domen Klanjšek 81.; Semin Omerovič 65., Milan Carevič 71.
BRAVO PUBLIKUM – ILIRIJA EXTRA-LUX 1:1 (1:0)
Domen Potočnik 28.; Marko Gajić 84./11-m
ŠAMPION – DOMŽALE 0:2 (0:1)
Anže Pišek 14., Tin Kolar 50.
OLIMPIJA LJUBLJANA – VOC CELJE 1:2 (0:1)
Luka Gajič 84.; Jon Šporn 22., Aleksander Močić 83.
KRŠKO – ELTA IZOLA 3:2 (2:1)
Blaž Žerjav 33., Robert Kuhar 43, 65.; Arbin Abduli 26./11-m., Marko Topić 84.
NOGA TRIGLAV – INTERBLOCK 0:1 (0:0)
David Tijanić 91.
KOPER – GORICA 1:0 (1:0)
Marko Krivičić 45.
MARIBOR BRANIK – KRKA 1:1 (0:0)
Nik Lorbek 85./11-m.; Grega Končar 86.
 
LESTVICA SML:
Mesto Klub Tekem Z N P Goli Točke
1. Interblock 2 2 0 0 6:0 6  
2. Aluminij 2 2 0 0 6:3 6  
3. Koper 2 2 0 0 4:2 6  
4. Ilirija Extra-Lux 2 1 1 0 5:1 4  
5. Bravo Publikum 2 1 1 0 4:2 4  
6. Domžale 2 1 1 0 4:2 4  
7. Olimpija Ljubljana 2 1 0 1 9:2 3  
8. Gorica 2 1 0 1 5:2 3  
9. VOC Celje 2 1 0 1 4:4 3  
10. Krško 2 1 0 1 3:7 3  
11. Maribor Branik 2 0 2 0 3:3 2  
12. Krka 2 0 1 1 2:4 1  
13. NOGA Triglav 2 0 0 2 1:4 0  
14. Rudar Velenje 2 0 0 2 2:7 0  
15. Šampion 2 0 0 2 1:7 0  
16. Elta Izola 2 0 0 2 2:11 0  
Igralec Klub Goli 11 – m Avtogoli
Gajič Luka Olimpija Ljubljana 4 0 0
Vidović Boris Olimpija Ljubljana 3 0 0
Adamič Niko Olimpija Ljubljana 2 0 0
Bužinel Rok Gorica 2 0 0
Gajić Marko Ilirija Extra-Lux 2 1 0
Humar Jan Gorica 2 0 0
Jugovar Domen Interblock 2 0 0
Križan Mitja Aluminij 2 0 0
Kuhar Robert Krško 2 0 0
Šporn Jon VOC Celje 2 0 0
Tijanić David Interblock 2 0 0
Tučić Milan Bravo Publikum 2 0 0
 
KADETI: 1. krog SKL:
 
INTERBLOCK – KRŠKO 1:0 (0:0)
Haris  Hajrlahović 51.
NOGA TRIGLAV – ALUMINIJ 1:2 (0:0)
Tom Žurga 76.; Max Timi Elšnik 53., Aljaž Ploj 58.
KRKA – BRAVO PUBLIKUM 1:0 (0:0)
Aljoša Matko 41.
ILIRIJA EXTRA-LUX – RUDAR VELENJE 1:0 (0:0)
Luka Škrlep 59./11-m.
CELJE – KOPER 0:0 (0:0)
GORICA – ŠAMPION 3:1 (0:0)
Adrian Rrahmani 45, 69., Žiga Bizjak 79.
ELTA IZOLA – OLIMPIJA LJUBLJANA 0:5 (0:3)
Aljaž Tot 8., Matevž Turkuš 35., Luka Gregorin 40., Sandi Ćoralić 75., Tim Matič 78.
DOMŽALE – MARIBOR BRANIK 0:2 (0:1)
Luka Štor 30., Luka Koblar 57.
 
KADETI: 2. krog SKL
 
BRAVO PUBLIKUM – ILIRIJA EXTRA-LUX 2:0 (1:0)
Jaka Lapanja 26., Kevin Žižek 77.
ŠAMPION – DOMŽALE 0:5 (0:3)
Gaber Petric 2., 56., Adam Gnezda Čerin 13., Erik Hrček 25., Marcel Kene 47.
OLIMPIJA LJUBLJANA – CELJE 4:2 (1:0)
Vitja Valenčič 7., 75., Erwin Tiganj 47, 62.; Domen Knez 54./ag., Alek Parfant 60.
KRŠKO – ELTA IZOLA 4:0 (3:0)
Luka Kerin 15., 34., 52., David Kovačič 37.
NOGA TRIGLAV – INTERBLOCK 2:1 (0:1)
Žiga Ovsenek 42., Tom Žurga 44.; France Frelih 4.
KOPER – GORICA 2:1 (0:1)
Jaka Rupnik 56., David Fortuna 71.; Žiga Bizjak 5.
MARIBOR BRANIK – KRKA 4:0 (3:0)
Luka Koblar 24., Luka Štor 29., Žan Celar 37., Matic Ficko 51.
ALUMINIJ – RUDAR VELENJE 5:0 (2:0)
Marko Panikvar 24., Max Timi Elšnik 39., 67., Aljaž Ploj 54., Jure Perger 73.
 
LESTVICA SKL:
Mesto Klub Tekem Z N P Goli Točke
1. Olimpija Ljubljana 2 2 0 0 9:2 6  
2. Aluminij 2 2 0 0 7:1 6  
3. Maribor Branik 2 2 0 0 6:0 6  
4. Koper 2 1 1 0 2:1 4  
5. Domžale 2 1 0 1 5:2 3  
6. Krško 2 1 0 1 4:1 3  
7. Gorica 2 1 0 1 4:3 3  
8. Bravo Publikum 2 1 0 1 2:1 3  
9. NOGA Triglav 2 1 0 1 3:3 3  
10. Interblock 2 1 0 1 2:2 3  
11. Ilirija Extra-Lux 2 1 0 1 1:2 3  
12. Krka 2 1 0 1 1:4 3  
13. Celje 2 0 1 1 2:4 1  
14. Rudar Velenje 2 0 0 2 0:6 0  
15. Šampion 2 0 0 2 1:8 0  
16. Elta Izola 2 0 0 2 0:9 0  
Igralec Klub Goli 11 – m Avtogoli
Elšnik Timi Max Aluminij 3 0 0
Kerin Luka Krško 3 0 0
Bizjak Žiga Gorica 2 0 0
Koblar Luka Maribor Branik 2 0 0
Petric Gaber Domžale 2 0 0
Ploj Aljaž Aluminij 2 0 0
Rrahmani Adrian Gorica 2 0 0
Štor Luka Maribor Branik 2 0 0
Tiganj Erwin Olimpija Ljubljana 2 0 0
Valenčič Vitja Olimpija Ljubljana 2 0 0
Žurga Tom NOGA Triglav 2 0 0
 
SKUPNA LESTVICA SML IN SKL:
Mesto Klub Tekem Z N P Goli Točke
1. Aluminij 4 4 0 0 13:4 12  
2. Koper 4 3 1 0 6:3 10  
3. Olimpija Ljubljana 4 3 0 1 18:4 9  
4. Interblock 4 3 0 1 8:2 9  
5. Maribor Branik 4 2 2 0 9:3 8  
6. Domžale 4 2 1 1 9:4 7  
7. Bravo Publikum 4 2 1 1 6:3 7  
8. Ilirija Extra-Lux 4 2 1 1 6:3 7  
9. Gorica 4 2 0 2 9:5 6  
10. Krško 4 2 0 2 7:8 6  
11. Celje 4 1 1 2 6:8 4  
12. Krka 4 1 1 2 3:8 4  
13. NOGA Triglav 4 1 0 3 4:7 3  
14. Rudar Velenje 4 0 0 4 2:13 0  
15. Šampion 4 0 0 4 2:15 0  
16. Elta Izola 4 0 0 4 2:20 0  
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Janez B.
Naloži več novic iz Mladinski nogomet
Komentarji so onemogočeni.

Poglejte še

Mladi nogometaš velenjskega Rudarja pritegnil pozornost številnih snubcev

Za mladinsko ekipo velenjskega Rudarja, je Marcel Blaj v zadnji sezoni zabil dvanajst zade…