Mladinska selekcija vijoličastih je v obračunu z vrstniki Schalkeja, v mestecu Erkenschwick, doživela visok poraz. Schalke, ki v domačem prvenstvu, na šestih tekmah svoje skupine še ni izgubil, ob petih zmagah in remiju kraljevo mordi zasedajo vrh zahodne skupine, je napolnil mrežo Maribora, ki v skupini G ostaja edino moštvo brez točk.

UEFA Youth League – drugi krog. Glavni sodnik: Mikhail Vilkov.
Erkenschwick – Stimberg stadion.
SCHALKE 04 5:0 MARIBOR
Multhaup (20′), Boyamba (26′, 41′)

Menjave
Schalke 04: Bodenröder – Čorić (61′), Platte – Schröter (65′), Darwish – Boyamba (80′)
Maribor:
Karić – Polanc (46′), Grmek – Lipušček (58′), Florjanc – Taneski (68′)

SCHALKE 04
[team1]

MARIBOR
[team2]

Vijoličasti so pogumno krenili v tekmo, a so domači v uvodu blokirali dva poizkusa Hajrića, nakar so pomudo prevzeli domači. Ti so v 12. minuti zapravili lepo priložnost, potem ko je branilec Malanga po podaji s kota streljal mimo vrat Prinega. Štiri minute zatem je za Štajerce poizkušal Hajrić, meril v okvir vrat, a je bil domači čuvaj mreže Schilder na mestu. Kot se je izkazalo na koncu, je bil Hajrićev poizkus tudi edini strel v okvir domačega gola. Domači so povedli v 20. minuti, ko je Uskoković podrl Schröter, Prinega pa je z udarcem s prostega strela premagal Multhaup. Šest minut zatem je Schalke povišal vodstvo, zadel je Boyamba, a se s tem pritisk domačih ni zaustavil. Po seriji kotov, domači so jih skozi celotno tekmo izvedli osem, od tega kar šest v prvem polčasu, je Boyamba z drugim zadetkom, po podaji Multhaupa, v zaključku prvega polčasa še povišal prednost Schalkeja in vijoličasti so na odmor odšli z visokim zaostankom.

Tudi v drugem polčasu je bil scenarij podoben prvemu, v sedmi minuti nadaljevanja je bil Boyamba blizu tretjega zadetka, a Prineg ni dovolil, da bi v njegovi mreži končala še četrta žoga. Le nekaj minut zatem je priložnost za povišanje vodstva zapravil še Schröter, za 4:0 pa je v 69. minuti po podaji Bitterja zadel Platte. Do drugega poizkusa so Mariborčani prišli v 81. minuti, a je bil Grmek v zaključku premagalo natančen. Končni izid je dve minuti zatem postavil rezervist Platte, ki je zadel še drugič na tekmi. O pričakovani premoči domačih dovolj pove tudi podatek, da je Schalke izvedel 36 nevarnih napadov, Maribor le deset. medtem ko je bilo razmerje v strelih 14 proti dve.