Današnji festival nogometa na koprski Bonifiki so s finalnim obračunom Mladinskega pokala odprla upi Maribora in domačega Kopra. Ker se je redni del tekme, kjer je z dvema zadetkoma blestel up Maribora Hotić, so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke. Pri izvajanju le-teh so bili uspešnejši domači upi in pokalna lovorika je ostala v Kopru.

Finale Mladinskega pokala NZS
KOPER 7:5 MARIBOR

Strelci: Hotić (22., 42.); Črnigoj (25.), Andrejašič (82.)
Enajstmetrovke: Krivičić 3:2, Dodlek 3:3, Posavac 4:3, Stojanović 4:4, Vekić 5:4, Moravac 5:5, Črnigoj 6:5, Ploj – vratar Bužan brani, Talić 7:5.

Koper: Bužan, Andrejašič, Vidakovič (od 65. Pletikos), Mate (od 81. Talić), Zlatič, Reja (od 65. Lotrič, od 90. Mašinović), Posavac, Mršič (od 72. Pavlovič), Črnigoj, Krivičić, Vekić. Trener: Nedžad Okčić.
NK Maribor: Vidic, Stojanović, Vuklišević, Dautović, Filipović, Hotić, Lorbek, Vujčić, Dodlek, Šauperl (od 46. Moravac), Hajrić (od 90. Ploj). Trener: Marko Lešnik.

V finalu Mladinskega pokala sta se pomerila tekmeca, ki ju na prvenstveni lestvici loči le točka razlike, mariborski upi so drugi, koprski vrstniki pa tretji. V finalno tekmo mladinskega pokala so bolje krenili Koprčani, ki so si ustvarili kar nekaj obetavnih situacij. Po uvodni pobudi kanarčkov so gostje vzpostavili ravnotežje in v 22. minuti z nekaj sreče povedli. Dino Hotić se je odločil za predložek z desne strani, žoga pa je potovala mimo številnih nog in na koncu presenetila še vratarja Primoža Bužana. Prvi so v 22. minuti povedli gostje iz Maribora, ko je z roba kazenskega prostora z udarcem v nasprotni kot Dino Hotić premagal vratarja Bužana. Koprčani so hitro odgovorili, saj je čez tri minute sledilo izenačenje s pravim evrogolom, ki ga je dosegel Črnigoj. Medtem ko so vsi čakali na sodniški pisk, je tri minute pred odmorom pa novo vodstvo za mladinsko selekcijo v vijoličastem. Med strelce se je še enkrat vpisal Hotić, tokrat z udarcem s 25 metrov. Žoga je spotoma zadela koprskega branilca Zlatiča in končala v mreži.

Mariborčani so v v drugem polčasu zaigrali precej bolj podjetno in popolnoma onemogočili nasprotnika. V 55. minuti ni veliko manjkalo, da bi se Hotić veselil ‘hat-tricka’. Mariborski vezist je z razdalje sprožol močan udarec, žoga pa je le za las zgrešila stičišče vratnice in prečke gostujočih vrat. Primorci so bili v večjem delu drugega polčasa manj razpoloženi in v podrejenem položaju, a v 83. minuti le izpeljali uspešno akcijo za izenačenje, ko je Jan Andrejašič zadel po predložku iz kota. Strelec izenačujočega zadetka bi lahko že tri minute kasneje odločil zmagovalca, vendar je Vidic njegov poizkus z glavo odbil v kot. Koprčani so v končnici stopnjevali pritisk. V 86. minuti je znova s strelom od daleč zapretil Črnigoj, vendar je žoga končala mimo leve vratnice vijoličastih vrat. Lepa priložnost se je kmalu zatem ponudila tudi Petarju Stojanoviću, ki je preizkusil zbranost domačega vratarja. Redni del ni dal zmagovalca, tako da sta se ekipi pomerili še v izvajanju enajstmetrovk. Ker se je redni del tekme končal z neodločenim izidom, so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke. Nogometaši so izvajali udarce iz bele točke zelo zbrano, tako da oba vratarja nista imela pravih priložnosti za obrambe. Odločilna je bila šele četrta serija, ko je koprski vratar Bužan prebral namero Alena Ploja, razveselil soigralce in poskrbel, da je pokalna lovorika ostala v Kopru.